Lipno.cz-Volný čas-Lyžování a zimní sporty-Běžky a běžecké trasy

Běžky a běžecké trasy

Oblast Lipna a Šumavy je jako stvořená pro nádherné výlety na běžkách. Při vhodných sněhových podmínkách jsou na Lipně pravidelně upravovány desítky kilometrů běžeckých tratí pro klasiku i bruslení, s výbornou dostupností na běžecké trasy na Šumavě a v Rakousku. 

Běžkařský ráj na Lipně

V okolí Skiareálu Lipno, mezi Lipnem nad VltavouFrymburkem, se nachází téměř 40 kilometrů pravidelně upravovaných tras. Na všechny okruhy tras je ideálním nástupním místem nové bezplatné parkoviště pro 100 aut nad fotbalovým hřištěm v Lipně nad Vltavou, další možností napojení se na stopy je nechat se vyvézt lanovkou na Kramolíně, nebo na Martě ve Frymburku. Nástup na "frymburský okruh" je na fotbalovém hřišti ve Frymburku, kde je zároveň možné parkovat.

Upravené běžecké trasy na Lipně najdete v denně aktualizovaném článku Sněhové zpravodajství zde. 

Veškeré potřebné vybavení nejen pro běžkaření lze vypůjčit v půjčovně Lipno Centrum ve Frymburku nebo Lipně nad Vltavou.

Frymburský okruh - tzv. Frymburské louky, nástup na hřišti, parkování možné na autobusovém nádraží u hřiště (modrý): 10 km - klasika, bruslení
Běžecká trasa Červená: 10 km - klasika, bruslení
Běžecká trasa Zelená: 4 km - klasika, bruslení
Běžecká trasa Bílá: 5 km - klasika, bruslení
Běžecká trasa Bruslařská: 11 km - klasika, bruslení

Běžkařský areál Pasečná

Nový běžkařský areál na české straně hranic nabízí až 51 km upravených tras s výhledy na rakouské Alpy. Více informací najdete zde - https://www.lipno.cz/volny-cas/lyzovani/bezky-pasecna.

Běžecké trasy Schöneben v Rakousku

Z Čech snadno dostupný běžkařský areál Schöneben je se svými 70-ti kilometry udržovaných tras nádhernou přírodou Šumavy bezkonkurenčním rájem všech běžkařů. Rozlehlý areál Schöneben je snadno dostupný přes bývalý hraniční přechod Zadní Zvonková, pouhých 15 kilometrů z Nové Pece. Rozloha lyžařské oblasti příjemně překvapí každého, kdo tu ještě nebyl.

U nástupního místa, těsně za hraničním přechodem Zadní Zvonková, se nachází šumavské centrum BöhmerWaldArena s běžkařskou školou, infocentrem, půjčovnou lyžařského vybavení a restaurací.

Mapa běžkařských tras Schöneben.

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: