Lipno.cz » Volný čas a sport » In-line bruslení

In-line bruslení na Lipně

Vytisknout   Odeslat emailem   Sdílet   Velikost textu A A A

Nejen bruslení na ledě se v posledních letech stalo na Lipně fenoménem, díky nové Jezerní in-line stezce vedoucí z Frymburku do Lipna nad Vltavou, která patří nejen svým povrchem k absolutně nejlepším v České republice, je Lipno ideálním místem také pro všechny in-line bruslaře.

Téměř 12 km dlouhá trasa kopírující levý břeh Lipna nabízí nádherné výhledy na vodní hladinu. Díky častému zvlnění, mírným zatáčkám a drobným stoupáním působí stezka velmi rozmanitě a rozhodně vás nebude nudit. Při průjezdu městečkem Frymburk se pak přímo nabízí občerstvení na jedné z místních restauračních zahrádek na náměstí.

Úsek z Frymburku do Lipna nad Vltavou je v noci osvětlen. Trasa je vhodná i pro začátečníky a děti, pouze v úseku u kempu Modřín se doporučuje začátečníkům při prudším sjezdu do levotočivé zatáčky přibrzdit.

Do konce roku se plánuje prodloužit in-line stezku až k převozu na Frýdavě, odkud se bude moci přejet převozem zpátky do Frymburku. Vznikne tak unikátní přibližně 20 km dlouhá in-line stezka.

Trasu Jezerní in-line stezky naleznete zde.

Jezerní in-line stezka není zdaleka jedinou bruslařskou chloubou Lipna, cyklostezka ze Stožce do Nové Pece je mnohými in-line bruslaři považována za vůbec tu nejkrásnější v Čechách. Šestnáctikilometrová trasa s novým povrchem vede nádhernou krajinou NP Šumava a kopíruje řeku Vltavu a železniční trať. Trasa je vhodná i pro začátečníky.

Trasu cyklostezky ze Stožce do Nové Pece naleznete zde.