Lipno.cz-Volný čas-Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno

Unikátní projekt Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou je první atrakcí podobného typu v České republice. Dřevěná konstrukce stezky o délce 372 metrů je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2-6% se dostanete až do výšky 24 metrů s krásným výhledem na Lipno a okolí.

Co dělat a vidět na Lipně?

Podívejte se na svět z ptačí perspektivy!

Nechte dole starosti a vyražte za poznáním i dobrodružstvím a adrenalinem. Ptáte se kam? Přece na Stezku korunami stromů na Lipně.

Vystoupejte až do výšky 40 metrů

Stezka korunami stromů Lipno je první stezkou tohoto druhu v České republice. Po 675 metrů dlouhé lávce tu vystoupáte do výšky 40 metrů na unikátní devítihrannou vyhlídkovou věž. Z té si prohlédnete z neobvyklého místa nejen samotnou Lipenskou přehradu a její okolí, ale za dobré viditelnosti dohlédnete i mnohem dál, třeba až na majestátní hřebeny Alp.

Za adrenalinem i poznáním

Pro někoho možná bude dostatečně adrenalinovým zážitkem už jen výstup nad vrcholky korun stromů. Komu by to ale přece jen nestačilo, může vyzkoušet některou z adrenalinových atrakcí, se kterými se na Stezce setkáte. Ve výšce 24 metrů nad zemí tu naleznete tři zážitkové stanice s lanovými prvky, které nepochybně zlákají nejen děti, ale i odvážné dospělé.

Kdo netouží po krkolomných dobrodružství v závratné výšce, toho jistě nadchne celá řada interaktivních naučných prvků, ze kterých se dozví spoustu nových informací o přírodě kolem Stezky. Prohlédnete si makety ptačích hnízd i modely jejich obyvatelů, zamyslíte se nad tím, jak přírodu ochraňovat i jak důležitou funkci pro nás má les.

Nahoru a dolů nejen pěšky

Ke Stezce se můžete vydat pěšky po turistické značce či cyklotrase. Kdo by si ale raději ušetřil energii na dobrodružství ve výškách, může si cestu usnadnit využitím lanovky nebo Stezkabusu, který vás doveze až na její začátek.

Na samotné Stezce už budete muset pro výstup nahoru využít svou vlastní sílu, usnadnit si ale můžete cestu dolů, a to po jednom z nejdelších suchých tobogánů v České republice, který měří neuvěřitelných 52 metrů. Najdete odvahu spustit se po něm dolů?

Po sestupu ze Stezky a vstřebání svých zážitků můžete na cestu zpět opět zvolit turistickou cestu nebo Stezkobus, zapůjčit si ale také můžete sjezdové koloběžky, na kterých dolů sjedete s větrem o závod a na konečné stanici je bez problémů vrátíte.

Po celý rok a bez bariér

Unikátem Stezky korunami stromů Lipno je její bezbariérovost. Po 2,5 metru širokém chodníku je možné vyjet na invalidním vozíku až na samý vrchol vyhlídkové věže.

Stezka je otevřena celoročně kromě Štědrého dne. Každé prázdninové úterý večer tu navíc můžete zažít večerní koncerty v neobvyklé atmosféře večerního lesa.

Základní vstupné je 390 kč pro dospělého a 320 Kč pro dítě. S registrací do věrnostního klubu Lipno.card ale rovnou získáváte vstupné o 40 Kč výhodnější. Využít navíc můžete další zvýhodnění, jako je rodinná vstupenka, kombinovaná společné vstupneka na Stezku korunami stromů a do Království lesa nebo vstupenku spojenou s jízdenkou na Stezkobus.

Celá stezka je bezbariérová a je přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i pro vozíčkáře.

Bezpečnost je zajišťována konstrukcí z masivního dřeva a 75-ti dřevěných podpěr. Dřevěné zábradlí a transparentní postranní síť zaručují dokonalé bezpečí a neomezují nijak krásný výlet do okolí. Dřevěná konstrukce se harmonicky prolíná s okolní přírodou.

Vstupné na Stezku korunami stromů:

Ceník vstupného

Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů a Království lesa

Doprava

Doprava

jednosměrná

obousměrná

Dospělý

250 Kč

475 Kč

130 Kč

170 Kč

Děti 3-14 let, osoby nad 65 let, 
ZTPP + doprovod zdarma

205 Kč

430 Kč

90 Kč

110 Kč

Rodina (2 dospělí a 1-4 děti do 14 let)

705 Kč

1380 Kč

350 Kč

450 Kč

Skupina základní (od 15 osob / cena za osobu)

205 Kč

390 Kč

110 Kč

140 Kč

Skupina zlevněná (od 15 osob / cena za osobu, 3-14 let, nad 65 let)

175 Kč

330 Kč

80 Kč

100 Kč

Tobogán 1 jízda

50 Kč

Trasa stezky je zakončena 40-ti metrovou vyhlídkovou věží, z které se Vám naskytne fantastický výhled na vrcholky Alp, téměř celou část Lipna, nádherné okolí Šumavy a Novohradské hory. Výstup na první vyhlídkové patro věže ve 37 metrech je opět zcela bezbariérový. Po 303 metrů dlouhé lávce a po překonání krátkého schodiště se dostanete na nejvyšší bod věže ve 40 metrech.

zdroj: http://www.stezkakorunamistromu.cz/

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: