Lipno.cz » Volný čas a sport » Bruslení

Bruslení a bruslařská dráha na Lipně

Vytisknout   Odeslat emailem   Sdílet   Velikost textu A A A

Obrovská plocha Lipenské nádrže poskytuje v zimních měsících ideální podmínky pro bruslení na zamrzlé hladině. Lipno pravidelně zamrzá od prosince do března. Nejen bruslařům jsou k dispozici pravidelně upravované trati v Horní Plané a Lipně nad Vltavou, bruslit se dá samozřejmě také na "neoficiálních" tratích v rámci celého jezera. 

Nejdelší bruslařská dráha na světě

Bruslařské dráha z Lipna nad Vltavou do Frymburku, která se stala velkým hitem zimní sezony, byla za přítomnosti komisaře oficiálně označena jako nejdelší bruslařská dráha na světě. Dráha se svou délkou 10 922 metrů překonala 7.8 kilometrů dlouhou bruslařskou dráhu v kanadské Ottawě.

Při pěkném počasí se na dráze pohybuje až 3000 lidí. Dráha je po celé své délce široká 6-8 metrů. Občerstvení je k dispozici v místních stáncích, které nabízí teplé nápoje a speciality na grilu. Vstup na dráhu je zdarma.

Aktuální stav ledové plochy k 26.2.2017: na Lipně se nebruslí, vrstva ledu nevydržela teploty nad nulou posledních dní. Bohužel to vypadá na konec bruslení tuto zimu.

Aktuální info sledujte na našem Facebooku.

Aktuální fotky nejen z bruslení na Lipně si můžete prohlédnout na našem Facebook profilu - www.facebook.com/lipno.cz.