Lipno.cz-O Lipně

O Lipně

Lipenské přehradní jezero, to je třpytivý klenot pověšený na krku nádherné a stále ještě nezkrocené šumavské přírody. Ukryté mezi lesy a lukami, obklopené vesničkami, kostely, ruinami hradů, na dosah od světově unikátního městského středověkého celku Českého Krumlova, místo, kde se dá odpočívat úplně pasivně a lenivě anebo aktivně, v zajetí sportu a adrenalinu - vždycky ale komfortně a s veškerým potřebným zázemím - takové je Lipno, místo nezapomenutelných zážitků.

Co dělat a vidět na Lipně?

Plochu jezera je možné v létě brázdit na jachtách a windsurfingových prknech a v zimě, když se hladina promění v největší kluziště v zemi, je možné krájet ji na bruslích, zimních jachtách nebo snowkitech. Lipno milují i raftaři a vodáci, zejména tam, kde se mladá Vltava Lipnem teprve stává. Lyžaře očekávají jak svahy přilehlého areálu na Kramolíně, tak nedalekého přeshraničního Hochfichtu na rakouské straně, běžkaři tu zažijí málokde vídané panoramatické výlety, cyklisté nekonečné cyklostezky proplétající se atraktivními a pozoruhodnými místy, pěší turisty pohltí krása, klid a hloubka šumavských hvozdů, výpravy po stopách posledního šumavského medvěda, do tajuplných ambitů cisterciáckého kláštera, setkání s bílou paní Perechtou na hrdých hradbách starobylého Vokova Rožmberku, čekají je neopakovatelné vyhlídky a ztepilé rozhledny, kouzelné cesty horskou železnicí přes nádražíčka jak ze starých pohlednic. Inlinové tratě nadchnou milovníky kolečkových bruslí i lyží... Jak by napsal Shakespeare - Lipno aneb Cokoli chcete.

Lipno je vlídná a kdykoli otevřená náruč. Návštěvník tu najde nepřeberné možnosti pohodlného ubytování přesně podle toho, jaké je jeho gusto a jeho nároky. V přívětivých hospůdkách už voní talíře plné jihočeských bašt, candátů a štik, na pánvích se smaží cmunda, zdejší skvělé pivo tiše pění ve vyleštěných půllitrech...

Lipno, to je jezerní krajina plná možností a překvapivých zážitků. Tady se nikdo nenudí - když nechce. Ať je obklopen rodinou nebo rozvernými přáteli či profesními kolegy - právě Lipno je pro něj dokonalé místo k trávení příjemných a po okraj naplněných dnů. A jedno varování na závěr - Lipno je vysoce návykové. Ten, kdo jednou pozná jeho přívětivost, vracívá se obvykle celý život.

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: