Lipno.cz - Ubytování Lipno

Nejlepší ubytování na Lipně

Největší výběr ubytování v okolí Lipna na jednom místě. Přehledné vyhledávání podle typu ubytování, lokality ceny a dalších filtrů. V nabídce najdete výběr nejlepších hotelů, penzionů, chat, apartmánů a rekreačních domů na Lipně a v blízkém okolí. Každý profil ubytování obsahuje detailní informace, fotografie, slevy a výhodné balíčky. Možnost rychlé rezervace bez poplatků. Zaručujeme Vám nejlepší možnou cenu přímo od ubytovatele.

Čím dřív, tím pro vás líp, aneb kdy je ideální doba pro rezervaci?

Lipno je díky stále se rozšiřující nabídce služeb, rodinných i adrenalinových atrakcí stále oblíbenější destinací, kvůli tomu je také rok od roku vyprodané čím dál dřív. Jako první jsou plné chaty a chalupy, pak apartmány, rekreační domy, penziony a hotely. Najít volnou chatu nebo chalupu během jara je většinou nadlidský výkon. Zapište si do diáře nebo za uši, že nejvyšší čas na rezervaci je už v prosinci! :-)

Jsou termíny, kdy na Lipně téměř nenajdete volnou postel. Platí to hlavně o prvním týdnu v červenci s dvoudenním státním svátkem. Na záda mu dýchá přelom července a srpna, který hraje prim v celozávodních dovolených, a jarní prázdniny. Konec srpna a druhý červencový týden bývají v porovnání se zbytkem léta o něco volnější.

Kde si ustelete, tam si lehnete, aneb jaký typ ubytování zvolit?

Apartmány jasně vedou žebříček oblíbeného ubytování na Lipně. Hlavně u rodin s dětmi, pro něž je základem dobře vybavená kuchyně. Pozor, většinu apartmánů si v hlavní letní a zimní sezoně můžete rezervovat pouze na týdenní pobyty od soboty do soboty.

Hotely a penziony jsou jasný favorit pro ty, kteří na dovolené nechtějí vařit a vyžadují maximální komfort a pohodlí. Většina z nich nabízí různé možnosti stravování a nadstandardní služby včetně wellness.

Chaty, chalupy a rekreační domy lákají hlavně větší rodiny a skupiny přátel. Jsou finančně výhodné a oblíbené kvůli grilování a venkovnímu vyžití. Pokud je to i vaše volba, na nic nečekejte a rezervujte si je s předstihem minimálně 6 měsíců.

Chcete na Lipno. Ale kam?

Skoro 100 km dlouhý břeh Lipna je tak rozmanitý, že si tam každý najde místo, které mu vyhovuje. Toužíte po rušnějším životě s atrakcemi, restauracemi a bohatými službami? Levý břeh je pro vás správná volba. Chcete mít svatý klid uprostřed přírody? Hledejte ubytování na pravém břehu.

Možná vám pomůže náš stručný průvodce obcemi. S chutí do toho a půl je hotovo, Šumava na vás čeká!

Letem lipenským světem...

Lipno nad Vltavou

Tady to žije tak, že ani nestihnete absolvovat všechny atrakce. Na své si přijdou díky stezce kolem vody mezi Frymburkem a Přední Výtoní inlajnisté i cyklisté. Mimořádně dobrá varianta pro aktivní rodiny s dětmi a všechny, kteří chtějí být v centru dění včetně Stezky korunami stromů, bobové dráhy a Království lesa.

 • fajn procházka po promenádě
 • bezpočet restaurací a cukráren
 • bazén a hopsárium, když to není na pobyt venku

Frymburk

Nejhezčí městečko na Lipně s unikátním poloostrovem a krásným náměstím s letními zahrádkami.

 • nekonečně restaurací, zahrádek a cukráren
 • písečná pláž s komfortním zázemím (dětské hřiště, půjčovna lodiček a občerstvení)
 • propojení s Lipnem nad Vltavou po sedmikilometrové cyklo + in-line stezce
 • lodní doprava na druhou stranu Lipna a další výlety, třeba na Vítkův hrádek
 • aquapark v případě nepříznivého počasí

Černá v Pošumaví

Najdete ji v nejširší části Lipna obklopenou krásnými plážemi. Spolu s Horní Planou cenově nejdostupnější lokalita na Lipně.

 • písečná pláž Winy Point s atmosférou tropických dálek
 • 4 přírodní rezervace včetně rašeliniště

Horní Planá

Největší město na Lipně, přesto i v sezoně klidná lokalita.

 • lodí na druhou stranu Lipna s napojením na šumavské cyklostezky, turistika
 • v rámci lokality patří Horní Planá k levným destinacím

Nová Pec

Skvělá volba pro milovníky přírody s možností napojení na nejhezčí cyklostezky na Šumavě. V zimě je to jen kousek na rakouský Hochficht s lyžařskými svahy.

 • pohoda a klídek i v hlavní sezoně
 • ráj pro cyklisty a turisty

Přední Výtoň

Krásná pláž a dobrá strategická poloha. To jsou přednosti této klidné alternativy k rušnému Lipnu nad Vltavou nebo Frymburku, kam se snadno dostanete po cyklostezce, nebo převozem z Frýdavy.

 • bezva písečná pláž s hřištěm na volejbal a tenis a občerstvením
 • přímo na cyklo + in-line stezce, po které se dostanete do Lipna nad Vltavou i Frymburku
 • v zimě je to kousek do lyžařského Sternsteinu v Rakousku

Prohledat web: