Lipno.cz-Volný čas-In-line bruslení

In-line bruslení

Nejen bruslení na ledě se v posledních letech stalo na Lipně fenoménem, díky nové Jezerní in-line stezce vedoucí z Frymburku přes Lipna nad Vltavou do Přední Výtoně, která patří nejen svým povrchem k absolutně nejlepším v České republice, je Lipno ideálním místem také pro všechny in-line bruslaře.

Téměř 12 km dlouhá trasa kopírující levý břeh Lipna nabízí nádherné výhledy na vodní hladinu. Díky častému zvlnění, mírným zatáčkám a drobným stoupáním působí stezka velmi rozmanitě a rozhodně vás nebude nudit. Při průjezdu městečkem Frymburk se pak přímo nabízí občerstvení na jedné z místních restauračních zahrádek na náměstí.

 

Úsek z Frymburku do Lipna nad Vltavou je v noci osvětlen. Trasa z Frymburku do Přední Výtoně je vhodná i pro začátečníky a děti, pouze v úseku u kempu Modřín se doporučuje začátečníkům při prudším sjezdu do levotočivé zatáčky přibrzdit.

Do budoucna se plánuje prodloužit in-line stezku až k převozu na Frýdavě, odkud se bude moci přejet převozem zpátky do Frymburku. Vznikne tak unikátní přibližně 20 km dlouhá in-line stezka. V tuto chvíli je Přední Výtoň s Frýdavou propojena pouze silnicí, zvlášť v létě s ohledem na silnější provoz kol a aut v obou směrech tento úsek nedoporučujeme začátečníkům nebo dětem, lepší je naplánovat trasu tak, aby bylo možné se vrátit po cyklostezce zpět.

Jezerní in-line stezka z Frymburku na Frýdavu:

 

In-line stezka podél vody vede z pláže ve Frymburku přes Lipno nad Vltavou a hráz na pláž do Přední Výtoně. Následná trasa z Přední Výtoně na Frýdavu, kde je možné využít převoz zpět do Frymburku, vede po místní komunikaci, není tak úplně vhodná pro začátečníky.

Stezka ze Stožce do Nové Pece

Jezerní in-line stezka není zdaleka jedinou bruslařskou chloubou Lipna, cyklostezka ze Stožce do Nové Pece je mnohými in-line bruslaři považována za vůbec tu nejkrásnější v Čechách. Šestnáctikilometrová trasa s novým povrchem vede nádhernou krajinou NP Šumava a kopíruje řeku Vltavu a železniční trať. Trasa je vhodná i pro začátečníky.

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: