Lipno.cz-Volný čas-In-line bruslení

In-line bruslení

Nejen bruslení na ledě se v posledních letech stalo na Lipně fenoménem, díky nové Jezerní in-line stezce vedoucí z Frymburku přes Lipna nad Vltavou do Přední Výtoně, která patří nejen svým povrchem k absolutně nejlepším v České republice, je Lipno ideálním místem také pro všechny in-line bruslaře.

Téměř 12 km dlouhá trasa kopírující levý břeh Lipna nabízí nádherné výhledy na vodní hladinu. Díky častému zvlnění, mírným zatáčkám a drobným stoupáním působí stezka velmi rozmanitě a rozhodně vás nebude nudit. Při průjezdu městečkem Frymburk se pak přímo nabízí občerstvení na jedné z místních restauračních zahrádek na náměstí.

Úsek z Frymburku do Lipna nad Vltavou je v noci osvětlen. Trasa z Frymburku do Přední Výtoně je vhodná i pro začátečníky a děti, pouze v úseku u kempu Modřín se doporučuje začátečníkům při prudším sjezdu do levotočivé zatáčky přibrzdit.

Do budoucna se plánuje prodloužit in-line stezku až k převozu na Frýdavě, odkud se bude moci přejet převozem zpátky do Frymburku. Vznikne tak unikátní přibližně 20 km dlouhá in-line stezka. V tuto chvíli je Přední Výtoň s Frýdavou propojena pouze silnicí, zvlášť v létě s ohledem na silnější provoz kol a aut v obou směrech tento úsek nedoporučujeme začátečníkům nebo dětem, lepší je naplánovat trasu tak, aby bylo možné se vrátit po cyklostezce zpět.

Jezerní in-line stezka z Frymburku na Frýdavu:

In-line stezka podél vody vede z pláže ve Frymburku přes Lipno nad Vltavou a hráz na pláž do Přední Výtoně. Následná trasa z Přední Výtoně na Frýdavu, kde je možné využít převoz zpět do Frymburku, vede po místní komunikaci, není tak úplně vhodná pro začátečníky.

Stezka ze Stožce do Nové Pece

Jezerní in-line stezka není zdaleka jedinou bruslařskou chloubou Lipna, cyklostezka ze Stožce do Nové Pece je mnohými in-line bruslaři považována za vůbec tu nejkrásnější v Čechách. Šestnáctikilometrová trasa s novým povrchem vede nádhernou krajinou NP Šumava a kopíruje řeku Vltavu a železniční trať. Trasa je vhodná i pro začátečníky.

Půjčovny in-line bruslí na Lipně

Pokud nemáte možnost si na Lipno přivést vlastní kolečkové brusle, nemusíte vůbec zoufat, na Lipně je široká síť půjčoven, kde vám půjčí nejen inline brusle, ale také veškeré ochranné vybavení.

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: