Cyklistický ráj najdete na Lipně

Na Lipně je pro cyklisty připraven systém pěti navzájem propojených cyklotras značených dle celostátní metodiky Klubu českých turistů (trasy č. 1019, 1020, 1021, 1022, 1033). Tyto cyklotrasy jsou napojeny na pěti hraničních přechodech na rakouské cyklostezky a dále na šumavské cyklostezky. Levý břeh s nedotčenou přírodu pravého břehu Lipna spojují tři převozy (Horní Planá - Bližší Lhota, Frymburk - Frýdava a Dolní Vltavice - Kyselov).

Nejlepší cyklostezky na Lipně:

Levobřežní páteřová cyklostrasa Lipenská magistrála (58,5 km).

Spojení šumavské přírody s historií Českého Krumlova - Cyklostezka Krumlovská (74,5 km).

Náročnější trasa zakončená zaslouženou odměnou v podobě scenérií Plešného jezera a vrcholu Plechý - Cyklostezka Rakouská (74,5 km).

Cyklostezka krajinou podél Schwarzenberského plavebního kanálu - Schwarzenberská cesta (61.0 km)

Cyklostezka Svatomášským pohořím (34 km) s nejvýše položenou zříceninou v ČR Vítkův hrádek.

To nejlepší z obou břehů Lipna - náročná cyklotrasa okolo celého Lipna (108 km). Pokud si na tuto náročnější cyklotrasu netroufáte, můžete využít elektrokolo, které si na Lipně bez problémů můžete půjčit.

Rovinatá trasa poskytující neustálý kontakt s Lipnem, doplněná dvojnásobnou plavbou převozem - cyklostezka Jezerní (50.5 km).

Krajinou básníka Šumavy - cyklostezka Po stopách Adalberta Stiftera (65.9 km).

Cyklostezka Vltavským kaňonem (39.9 km) kolem přírodní rezervace Čertova stěna-Luč.

Oblíbená cyklostezka se sladkou odměnou v podobě nejkrásnějšího výhledu na celé Lipno - kolem Lipna na Vítkův hrádek (30 km).

Půjčovny kol na Lipně

Pokud nemáte možnost nebo chuť vozit na Lipno vlastní kolo, není problém si ho půjčit v jedné z půjčoven po celém Lipně, kde vám půjčí nejen kolo či elektrokolo, ale také helmu, dětskou sedačku nebo vozík za kolo. Konkurence půjčoven na Lipně je obrovská, proto se půjčovny předhání v kvalitě služeb a samotných kol.

Pozor na alkohol

Cyklisté, na alkohol pozor! Cyklisté jsou také účastníky silničního provozu a platí pro ně stejná pravidla jako pro řidiče motorovových vozidel. Přestože letní počasí přímo svádí k osvěžení pivečkem, myslete na to, že jízda po požití alkoholu nemusí dobře dopadnout a pokuty za jízdu na kole pod vlivem alkoholu jsou poměrně vysoké.

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: