Lipno.cz-Volný čas-Lyžování a zimní sporty-Běžky Pasečná - běžkařský ráj na Lipně

Běžky Pasečná - běžkařský ráj na Lipně

Nový běžkařský areál Pasečná nedaleko rakouských hranic nabízí až 51 km upravených tras s výhledy na rakouské Alpy a je díky své poloze a nádherné šumavské přírodě opravdovým rájem pro všechny běžkaře.

Běžkařský areál Pasečná bude letos zahajovat svou 2. sezonu. Během minulé zimy se areál stal velmi rychle oblíbeným místem všech běžkařů z širokého okolí a návštěvníků Lipna.

Běžkařské trasy a jejich náročnost

Areál poskytuje návštěvníkům 51 km upravovaných běžkařských tras na obou stranách hranice (ČR a Rakouska). Každý si může vybrat trasu dle náročnosti - od náročnější trasy na Svatý Tomáš (do výšky 1010 metrů nad mořem), kde odměnou za jeho dosažení bude (při příznivém počasí) výhled na Alpy, až po trasy vhodné pro žačínající a rekreační běžkaře podél železné opony a směrem do Rakouska k areálu TraumArena u hotelu Aviva.


Mapa běžkařského areálu Pasečná


Nejlepší nástupní místo 

Nejlepším nástupním místem na běžkařské trasy je u Penzionu Dobík, kde se nachází také restaurace a bistro. Zároveň je zde naučná louka pro začínající běžkaře a velké parkoviště.


Reportáž o běžkařském areálu PasečnáKontaktní informace:

Adresa: Pasečná 133
38273 Přední Výtoň
Tel. +420 777 133 801
www: https://bezkypasecna.cz/
E-mail: info@bezkypasecna.cz

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: