Lipno.cz-Volný čas-Koupání a vodní sporty-Nejkrásnější pláže na Lipně

Nejkrásnější pláže na Lipně

Koupání, to je oč na Lipně v létě běží. Lipno je označováno jako naše české moře, přesvědčit se o tom můžete sami s naším průvodcem po lipenských plážích.

Unikátní písečná pláž na Králičím ostrově

Lipno nad Vltavou

Pláž v Lipně nad Vltavou se táhne po celé délce obce, rozdělena je jen Marinou. Jedná se o upravovanou travnatou pláž s pískem, postupným vstupem do vody a bohatým zázemím v podobě občerstvení, dětských hřišť a půjčoven lodí a šlapadel.

Hned vedle pláže je také přístaviště Marina Lipno, kde je řada restaurací a cukráren, kde si můžete dát oběd, nebo třeba jen zmrzlinu. Pár minut od pláže je také obchod s potravinami.

U pláže jsou ještě dvě další atrakce, které vám zpříjemní i zamračený den - Aquaworld Lipno s krytým bazénem, z nějž je krásný výhled na jezero, a Hopsárium s velkými trampolínami, prolézačkami a dalšími hracími prvky, které potěší všechny děti v případě horšího počasí. 

Na lipenských plážích si můžete půjčit všechny typy lodí včetně kajaků nebo třeba elektročlunů

Zcela unikátní písečná pláž se nachází naproti hlavní pláže na Králičím ostrově. S rozšířením půjčoven lodí a šlapadel se toto místo stalo dost navštěvovaným, s ohledem na velikost ostrova je proto vhodné zarezervovat si svoje místo brzy ráno.

Frymburk

Pláž ve Frymburku je z větší části travnatá, dole u vody pak písečná s postupným vstupem do vody a nabízí veškeré zázemí pro skvěle strávený letní den. Najdete zde občerstvení s kvalitní kuchyní, hřiště na plážový volejbal i velké dětské hřiště s řadou atrakcí a lezeckou věží. Frymburské náměstí s obchody, restauracemi a zahrádkami je vzdáleno pouhých pár minut pěšky. Nedaleko vedle přístaviště je další travnatá pláž u Welness hotelu, nová pláž byla nedávno vybudována také pod Martou u hotelu Leyla.

Pláž a hřiště ve Frymburku

Ve Frymburku si také můžete půjčit loď (v nabídce jsou elektročluny, veslice, kanoe...) šlapadlo nebo třeba vybavení pro windsurfing. Půjčovna lodí Frantál se nachází v kempu Frymburk, přímo na frymburské pláži je půjčovna Lipno Centrum, která nabízí elektročluny, šlapadla i plachetnice.

Černá v Pošumaví

Výhled na ostrov Tajvan a největší plochu Lipna se vám naskytne z pláží v Černé v Pošumaví. Hlavní pláž s tobogánem a kompletní vybaveností začíná u hlavní silnice a mostu spojující Černou a Hůrku.

Jedna z nejoblíbenějších pláží na celém Lipně se nachází o trochu dál, za yacht klubem. Jedná se o unikátní písečnou pláž Windy Point s cocktail barem a skvělým bistrem, kde si budete připadat jako v Karibiku.

Plocha pláže je 3 000 m2 a svým návštěvníkům nabízí kompletní zázemí: sprchy, WC, zamykatelné skříňky, převlékárna, půjčovna plážového vybavení, hřiště na plážový volejbal, půjčovna paddleboardů, šlapadel a loděk a parkoviště. Najdete tady i kulturní centrum a klidovou zónu ve stínu s houpacími sítěmi a masážemi.

Horní Planá

Nádherná pláž v Horní Plané

Podle mnohých je pláž v Horní Plané ta nejkrásnější na Lipně. Široká písečná pláž má velmi jemný písek a je lemována travou. Díky pozvolnému vstupu do vody je oblíbená u rodin s dětmi, ale zabaví se tu návštěvníci všech věkových kategorií. Pláž má veškeré vybavení - převlékárny, toalety, hřiště na plážový volejbal, minigolf, půjčovnu šlapadel a občerstvení s cocktail barem. Hned vedle pláže je přívoz, který vede do obce Bližší Lhota na pravém břehu jezera.

Přední Výtoň

Pláž v Přední Výtoni nabízí klidnou relaxaci u vody s výhledem na kostel Sv. Filipa a Jakuba. 

Pláž v Přední Výtoni s kostelem Sv. Filipa a Jakuba

Pláž je travnatá a písečná, je zde pomalý postup do vody, což z pláže dělá ideální místo pro děti. Občerstvení je zajištěno v bistru u pláže, případně v restauraci hotelu Barborka 300 metrů od pláže. Můžete si zde pronajmout tenisové hřiště včetně vybavení, k dispozici je hřiště pro plážový volejbal a fotbalové hřiště. K půjčení jsou také šlapadla a lodě. Pláž se nachází přímo u Jezerní cyklo a inline-stezky.

Pláž Přední Výtoň

Nová Pec

Na nejzápadněji položeném konci jezera leží obec Nová Pec, kde byla vybudována písečná pláž s nezaměnitelnou atmosférou místa, kde se potkává přehrada s tokem Vltavy. Pláž je písečno-travnatá a je u ní restaurace.

Tajné tipy Lipno.cz

Naše nejoblíbenější místa vám bohužel prozradit nemůžeme, na to je návštěvnost tohoto webu až moc velká. :-)

Pokud ale preferujete soukromí a klid na úkor zázemí v podobě služeb a restaurací, pravý břeh Lipna je plný malých pláží a zákoutí, které jen čekají na to, až je objevíte, třeba mezi hrází a Přední Výtoní se nachází spousta krásných míst ke koupání. A zatímco naproti v Lipně nad Vltavou bude pláž praskat ve švech, vy budete mít malé plážičky jen pro sebe (pokud tedy tento článek nebudou číst stovky lidí). Dalším skvělým tipem je pláž v Lukavické zátoce na Kovářově, která prostě nemá chybu. 

Břeh Lipna má v obvodu téměř 150 km, prostor pro objevování oblíbených míst ke koupání je tedy obrovský, mnohdy stačí jen sjet z cyklostezky. Teď už stačí jen sbalit opalovací krém, nafukovací lehátka a vyrazit k vodě.

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: