Lipno.cz-Volný čas-Lipno Sport Festival 2023

Lipno Sport Festival 2023

Milovníci sportu, kultury a zábavy si v půli srpna přijdou skutečně na své. Od 11. do 20. 8. se Lipno nad Vltavou stane znovu sportovně-kulturním centrem celého regionu. Letos už 12. ročník populárního ČEZ Lipno Sport Festivalu láká na nové disciplíny, netradiční sporty, bohatý kulturní program a řadu známých osobností…

Hlavní esa festivalu v podobě sportovních a hudebních superhvězd

Letošní ročník Lipno Sport Festivalu nabídne návštěvníkům vydatnou porci zábavy a nových zkušeností. Na lipenské pláži si budete moci prohlédnout a vyzkoušet řadu nových disciplín a netradičních sportů. Seznámíte se s kiteboardingem, slackliningem, BMX freestylem, parkourem či biketrialem.

Pro ty z vás, kteří neodolají žádné výzvě, jsou připraveny dvě hlavní sportovní akce - cyklozávod Kolem Lipna a Lipenský půlmaraton. Výzev se zúčastní i známé osobnosti českého sportu v čele s Evou Adamczykovou, Dominikem Haškem a Gabrielou Soukalovou. Čekají vás také rozhovory s hvězdnými sportovci a jejich autogramiády.

Při doprovodném kulturním programu se na pódiu vystřídají tváře českého showbyznysu a populární kapely, jako například Ondřej Brzobohatý, Xindl X nebo Monkey Business.

Organizační informace

Lipno Sport Festival 2023 bude probíhat od pátku 11. srpna do neděle 20. srpna. Zázemí festivalu pro návštěvníky bude tradičně na pláži pod Aquaworldem Lipno. Zde naleznete relaxační ČEZ Energy zónu, další vybavení pro sport, gastronomii a odpočinek.

Vyhlašování sportovních soutěží a další doprovodný program bude probíhat na zbrusu novém pódium. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie a veškerý program je zdarma.

To nejlepší ze sportovního programu Lipno Sport Fest

V sobotu 12. srpna

proběhne cyklozávod Kolem Lipna, na jehož startu se setkáte i s biatlonovou mistryní světa Gabrielou Soukalovou a hokejovým gólmanem, olympijským vítězem Dominikem Haškem. Závod je určen pro MTB a Gravel kola a bude probíhat ve dvou trasách - 60 km a 20 km. Delší trať je určena pro aktivní cyklisty a kratší pro rekreační cyklisty a rodiny s dětmi. Startovat se bude přímo z areálu festivalu. Nově jsou připraveny originální medaile pro účastníky.

Neděle 13. srpna

bude patřit závodu plavidel všech druhů a kategorií, která budou brázdit pro hladině "jihočeského moře". Startovat zde bude také kajakář a mistr světa z roku 2017 Vít Přindiš a mistryně Evropy na kajaku Amálie Hilgertová. Těsit se můžete na novinku v podobě večerní vyjížďky s průvodcem.

V úterý 15. srpna

je připraven program s paralympioniky, včetně plavecké soutěže, které se zúčastní i paralympijský vítěz Arny Petráček.

Sportovní program vyvrcholí v neděli 20. srpna

Lipenským půlmaratonem, který se poběží po nové trati v krásné krajině v okolí přehrady. Nedělní běžecká výzva se uskuteční ve dvou variantách - 21 km a 10 km. Kratší rať Radiožurnálu se poběží tradičně přes Stezku korunami stromů. Na startu závodu a při autogramiádě se můžete setkat s olympijskou vítězku a mistryní světa ve snowboardcrossu Evou Adamczykovou.

Výběr z kulturního programu

První den festivalu, v pátek 11. srpna

se představí novocirkusový koncert Cirk La Putyka s projektem Horáček GEN XYZ. Odpoledne 12. srpna bude zasvěcené dětem, pro které je připraveno představení. Ještě ten den večer se Lipno rozezní písněmi Ondřeje Gregora Brzobohatého, skupiny Slza a slovenské a slovenské zpěvačky Jany Kirschner.

Ve středu 16. srpna

zajistí výjimečný večer 60minutová epická show Snowflakes: Amerikánka.

O završení festivalu v sobotu 19. srpna

se postarají Xindl X a koncerty kapel Monkey Business a Tata Bojs.

Program pro děti

Denně od 17 hodin budou na novém pódiu probíhat hranné pohádky pro děti s názvem „Pohádkové léto s dm“.

více informací najdete na oficiálním webu https://www.lipnosportfestival.cz/ 

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: