Lipno.cz-Volný čas-Koupání a vodní sporty-Paddleboarding na Lipně

Paddleboarding na Lipně

Paddleboarding, známý také jako Stand Up Paddle (SUP), je sport, který získává na popularitě po celém světě, a Lipno je jedním z nejlepších míst v České republice, kde tento sport můžete vyzkoušet. Tento článek vám nabídne komplexní průvodce paddleboardingem na Lipně, včetně tipů, půjčoven a dalších užitečných informací.

Paddleboarding na hladině Lipna nemá chybu

Proč vyzkoušet paddleboarding na Lipně?

Lipno, jakožto největší vodní plocha v České republice, je ideální destinací pro paddleboarding. Díky své rozloze a relativně klidným vodám nabízí ideální podmínky pro začátečníky a relaxační projížďky na paddleboardu. Panoramatické výhledy a západy slunce na vodní hladině Lipna jsou úchvatné a zároveň nabízí skvělou příležitost pro relaxaci i fyzickou aktivitu.

Kde si mohu půjčit paddleboard na Lipně?

Pokud nemáte vlastní paddleboard, nebo si ho před koupí chcete vyzkoušet, můžete si ho na Lipně pohodlně zapůjčit na většině pláží.

Doporučujeme půjčovnu Lipno Centrum, která má několik poboček na Lipně - v Nové Peci, Horní Plané, Frymburku i v Lipně nad Vltavou.

Tipy pro paddleboarding na Lipně

Předtím, než se vydáte na jezero, zde jsou některé tipy, které vám mohou pomoci užít si paddleboarding na Lipně naplno a hlavně bezpečně:

  • Pozor na počasí a lodě: větrné dny a projíždějící parníky a převozy (a s nimi spojené vlny) mohou paddleboarding ztížit, obzvláště pro začátečníky. Doporučujeme sledovat předpověď počasí a dávat pozor na trasy parníků a převozů.

  • Bezpečnost především: nikdy nepodceňujte velkou vodní plochu Lipna a rychle se měnící počasí, nepřeceňujte své fyzické schopnosti - plovací vesta nebo připevněný pojistný řemen (tzv. leash) je minimální bezpečností nutností.

  • Zvolte správný paddleboard: při výběru paddleboardu je důležité zvážit několik faktorů, jako je vaše tělesná velikost, úroveň zkušeností a typ vodní plochy, na které plánujete SUPovat. Výhodou paddleboardu jsou také větší rozměry a vyšší stabilita oproti surfovým prknům. Ustát na nich je proto snazší a radost z brázdění vodních hladin si mohou užít nejen zkušení sportovci, ale i děti nebo senioři​​.

Průvodce koupí paddleboardu:

Pro více informací o výběru paddleboardu si přečtěte tento detailní srovnání paddleboardů na webu Rankito.cz. Zde naleznete recenze nejlepších paddleboardů dostupných na trhu, jako například:

  • Aqua Marina Magma: Stabilní paddleboard typu Allround, vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé.

  • Aqua Marina SUPER TRIP: Rodinný paddleboard, který je vhodný i pro 2 dospělé a 1 dítě.

  • ITIWIT X100 11': Nejprodávanější paddleboard z Decathlonu, ideální pro začátečníky.

  • Bestway Hydro Force HuaKa'i 10': Paddleboard s dobrým poměrem cena / výkon, který unese 1 dospělého a 1 dítě.

  • Jobe Aero SUP Loa 11.6 - model 2021: Paddleboard nejvyšší kvality, vhodný i pro delší vyjížďky.

  • MASTER Aqua Elfin - 10: Levný paddleboard, skvělý pro rodinnou dovolenou​​.

  • zdroj: ​​https://www.arecenze.cz/paddleboardy/

Vyzkoušejte paddleboarding na Lipně a užijte si nezapomenutelný zážitek na vodě. Ať už jste začátečník nebo zkušený paddleboarder, Lipno vám nabídne ideální podmínky pro tento populární vodní sport.

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: