Lipno.cz-Volný čas-Koupání a vodní sporty-Jachting na Lipně

Jachting na Lipně

Lipno a jachting k sobě patří již desítky let. Ať už hledáte kotevní místo pro svojí loď, nebo jachtingu teprve chcete podlehnout a naučit se vše potřebné s vypůjčenou lodí, na Lipně najdete veškeré zázemí a možnosti pro tento krásný koníček.

Největší vodní hladina v Čechách si přímo říká o dobrodružné prozkoumávání na palubě plachetnice. Na Lipně se nachází celkem 5 přístavišť, kde je možné kotvit loď a nespočet půjčoven plachetnic všech velikostí.

Přístavy na Lipně:

Yacht Club Černá v Pošumaví - jachetní klub s nejstarší historií na Lipně, která se datuje do roku 1972. Díky své poloze v největší šířce Lipna (7 km) je oblíben mezi vyznavači všech vodních sportů, během roku se zde koná nespočet závodů (i mezinárodních).

Přístav Marina Lipno, Lipno nad Vltavou – nejmodernější přístav na Lipně, v bezprostředním okolí se nachází veškerá potřebná vybavenost v podobě restaurací a obchodů.

Yacht Club Azura, Frymburk - menší přístaviště pod hotelem Frymburk v chráněné zátoce Černého potoka. Kromě kotvení yacht club nabízí také pronájem lodí. Centrum Frymburku s kompletní vybaveností je vzdáleno pár minut pěšky.

Marina Modrá Laguna, Hrdoňov - menší přístaviště se nachází v Hruštické zátoce mezi Kovářovem a Frymburkem.

Yacht Club Kovářov - chráněné kotvení pro 45 lodí v obci Kovářov spadají pod městys Frymburk

Půjčovny a pronájem plachetnic:

Noe's Sailing, Lipno nad Vltavou - pronájem sportovních plachetnic na jednodenní výlety i kajutových jachet na delší pobyt na vodě značek Jeanneau a Beneteau

Pro Yachting, Lipno nad Vltavou - půjčovna plachetnic a katamaránů

Lodě Lipno - pronájem motorových obytných hausbotů až pro 6 osob

LipnoYacht, Frymburk - půjčovna plachetnic

Školení a kurzy jachtingu:

Škola jachtingu od ProYachting

Kurzy a školení jachtingu od Noe's Sailing

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: