Lipno.cz-Volný čas-Výlety a aktivity pro dovolenou s dětmi na Lipně

Výlety a aktivity pro dovolenou s dětmi na Lipně

Kam na Lipně vyrazit s dětmi na výlet? Přinášíme vám přehled tipů na skvělé aktivity a atrakce pro dovolenou s dětmi na Lipně. Každý si vybere dle svých preferencí, nudit se zde nebude nikdo, přijeďte se přesvědčit.

Dětská zábava v Království lesa

Na Lipně se nachází nevyčerpatelná řada možností, které děti budou milovat a dlouho na ně vzpomínat. A neplatí to jen pro letní dovolenou – v zimě jsou zde ideální podmínky a školy pro lyžaře-začátečníky, skvělou atrakcí je také bruslení na zamrzlé ploše Lipna.  

Cyklo a pěší výlety po okolí

Na Lipně jsou bohaté možnosti výletů – a to pěších i cyklistických. Navštívit můžete například Vítkův Hrádek, což je zřícenina nejvýše položeného hradu v České republice. Pochází z 2. poloviny 13. století a sloužil do poloviny 15. století. Jeho součástí je i rozhledna, z níž se vám naskytnou ty nejkrásnější výhledy na Lipno a další části Šumavy i Novohradských hor. A když bude opravdu dobrá viditelnost, můžete dohlédnout až do Alp.

Vítkův hrádek nabízí unikátní výhledy na Lipno a jeho okolí

Dalším zajímavým cílem je Plešné jezero. Jde o ledovcové jezero s rozlohou 7,5 hektaru, které sloužilo k napájení Shwarzenberského plavebního kanálu. Procházka z Nové Pece kolem kanálu rozhodně stojí za to, zavede vás do úžasné přírody.

Mezi nejnavštěvovanější místa patří také Čertova stěna, tedy divoký skalní sráz se žulovými balvany. S touto oblastí se váže zajímavá legenda – ďábel se pokusil zamezit vybudování kláštera ve Vyšším Brodě, jenže se mu to nepovedlo a nakonec sám přišel o moc, takže musel upustit balvan, který chtěl svrhnout do Vltavy. Balvan byl údajně posvátným místem starých Slovanů.

Jezerní cyklo a inline stezka je ideální i pro menší děti

Lipno je navíc protkáno sítí cyklostezek různých obtížností, pro ty nejmenší je ideální cyklostezka Jezerní s neustálým výhledem na Lipno. Vede z Frymburku přes Lipna nad Vltavou do Přední Výtoně a je zcela mimo provoz aut.

Koupání a vodní sporty

Co by to bylo za letní dovolenou, kdyby v ní nebylo zahrnuto příjemné koupání a vodní sporty? Lipno i v tomto ohledu nabízí spoustu možností. Nejen, že si společně s dětmi můžete užívat příjemné písečné pláže omývané čistou vodou, ale také jsou pro vás připraveny kánoe, čluny, katamarány a jachty. S odrostlejšími dětmi si můžete zkusit i windsurfing nebo kiteboarding, Lipno totiž má ideální povětrnostní podmínky.

Svět pod hladinou

Expozice Svět pod hladinou v Hotelu Frymburk

V Wellness Hotelu Frymburk na Lipensku mohou návštěvníci zažít poutavou expozici Svět pod hladinou.

Tato jedinečná výstava nabízí pohled na akvária a artefakty nejen z českých vod, ale i z tropických vod a moří. Fascinující expozice se rozkládá na ploše 500m2 a hosté mohou prozkoumat více než 30 akvárií.

Aquapark a Dětský vodní svět v Hotelu Frymburk

Když počasí na Lipně zrovna není ideální, doporučujeme navštívit největší aquapark v Jižní Čechách v Hotelu Frymburk, kde nyní můžete objevit zbrusu novou sekci Dětský vodní svět.

Tato nová sekce aquaparku nabízí množství tobogánů, atrakcí a dětských vířivek pro nezapomenutelnou zábavu.

Dětský vodní svět v Hotelu Frymburk

  • Největší Aquapark na Lipně a v Jižní Čechách

  • Dětský vodní svět

  • tobogány

  • plavecký bazén

  • v sezoně venkovní vyhřívané bazény
  • dětské vířivky

Dětská hřiště

Po celé oblasti Lipna naleznete moderní dětská hřiště, kde vaše děti můžou řádit od rána do večera. Hezké dřevěné hřiště stojí přímo u bobové dráhy v Lipně nad Vltavou, počítejte ale s tím, že v parných dnech toto hřiště nenabízí moc stínu. Další dřevěné hřiště, které je vhodné i pro menší děti, se nachází na okraji kempu. Děti si zde mohou hrát s překrásnou dřevěnou mašinkou. Starší děti si mohou užít spoustu zábavy na hřišti ve tvaru lodi u aquaparku, kde je k dispozici celá řada herních prvků. Dvě houpačky pak nabízí hřiště u Maríny hned u přehrady. Pěkné travnaté hřiště s pískovištěm, prolézačkou i houpačkami je dostupné také u pláže ve Frymburku.

Stezka korunami stromů (Lipno nad Vltavou)

Stezka korunami stromů nabízí krásné výhledy a spousta zábavy

Stezka korunami stromů je unikátní atrakce se spojením zábavy a poznání. Cestu na vrchol stezky lemují zábavné prolézačky i naučné zastávky o fungování lesa. Děti vám budou moci dokázat, jak jsou odvážné, že se nebojí výšek ani jízdy na tobogánu, jenž je dlouhý úctyhodných 52 metrů. Ale i vy jistě oceníte vyhlídku ze čtyřicet metrů vysoké věže na Lipno a jeho okolí. A věřte tomu, že mít na dosah vrcholky stromů je opravdový zážitek.

Stezka korunami stromů je v provozu po celý rok a koná se zde celá řada akcí.

Království lesa (Lipno nad Vltavou)

Až vyrazíte ze Stezky korunami stromů, stavte se v nedalekém rodinném areálu Království lesa.

Přímo v šumavských lesích si děti užijí spoustu zábavy na nepřeberném množství atrakcí a herních prvků. Naleznete zde kolotoče, houpačky, prolézačky, skluzavky, pískoviště, lanovky, ale i celá stromová městečka a hrady.

Bobová dráha (Lipno nad Vltavou)

Přímo v Lipně nad Vltavou si pak můžete dopřát také pořádný adrenalin – stačí navštívit místní bobovou dráhu. Ta vám nabídne téměř kilometrovou jízdu v nerezovém korytu, při které se vám naskytnou úžasné pohledy na přehradu. Ale nebojte se, boby jsou nadmíru pohodlné a bezpečné, díky tomu na ně můžete vyrazit i s dětmi od 3 let. Děti starší osmi let pak už mohou ukázat své jezdecké schopnosti samy. Pokud přesto máte obavu, můžete se svézt na nové horské bobové dráze, kde jsou boby vybaveny automatickými brzdami i bezpečnostními pásy. Bobová dráha je otevřená celoročně.

Králičí ostrov (Lipno nad Vltavou)

Mají vaše děti rády zvířátka? Pak je jasnou volbou výlet na Králičí ostrov, kde během sezony žijí hopsaví králíci a roztomilá morčata. Zajímavostí je, že tato atrakce vychází z koncepce japonského ostrůvku Okunošima, kde za 2. světové války Japonci vysadili pouze osm králíků – ti se ale rozmnožovali takovou rychlostí, že co nevidět ovládli celé území. Zvířátka na Králičím ostrově jsou na lidi zvyklá, mnohdy se nechají i pohladit a můžete se zúčastnit také jejich komentovaného krmení. Ostrov, který má zhruba 700 metrů čtverečních, se nachází asi 400 metrů od loděnice v Lipně nad Vltavou, dopravit se na něj můžete na lodi nebo na šlapadle, které zde půjčují.

Pláž na Králičím ostrově, který nadchne nejen malé návštěvníky

Výlet parníkem (celé Lipno)

A když jsme u těch lodí, co takhle si udělat výlet parníkem? K dispozici jsou hned dvě velké lodi. Větší a novější Adalbert Stifter pluje na okružní plavbě Lipno – Lipno, která trvá asi 110 minut, a Frymburk – Frymburk trvající zhruba 50 minut. Druhá loď Vltava je vhodnější pro menší skupiny a během sezony každý den vyplouvá z Lipna nad Vltavou přes Frymburk až do Horní Plané a zpátky. Každé prázdninové pondělí, středu a pátek v 10 hodin dopoledne vyplouvají z Lipna nad Vltavou plavby s dětským programem, které jsou plné atrakcí, nabízejí malování a balónkovou show. A určitě přijde i kouzelník. Výhodou je, že dětské plavby stojí stejně jako ty klasické.

Lanový park Adventure Park (Černá v Pošumaví)

Nemají vaše děti strach z výšek? V tom případě je určitě vezměte do lanového parku Adventure Park v Černé v Pošumaví. Budete si moci vyzkoušet několik různých lanových cest, ale i přejezd nad hladinou rybníka na speciální kladce. Věřte tomu, že na něco takového vaše děti nikdy nezapomenou. A vy také ne. O bezpečnost se nemusíte obávat, po celou dobu vám budou k dispozici vyškolení instruktoři.

Adventure golf (Lipno nad Vltavou)

V členitém terénu menší botanické zahrady, v krásném prostředí s vodopádem a jezírky se rozkládá Adventure golf Lipno s 18 jamkami. Hra je určena pro všechny generace – užijí si ji děti od 3 let, ale i babičky a dědečkové. A vy si zde pak můžete udělat hezký romantický večer s golfem přímo pod hvězdnou oblohou. K tomu vám bude hrát příjemná hudba a nebude chybět ani holografická projekce.

Activity park Médi Kubíka (Frymburk)

Své potomky můžete vzít i do Activity parku Médi Kubíka ve Frymburku. Tam jsou děti motivovány k tomu, aby trávily svůj volný čas v přírodě a neměly u toho v ruce mobily a tablety. Park je edukativní, nachází se zde naučná stezka se zvířátky, malí návštěvníci si mohou užít i vlek, obří skluzavku a terénní trojkolky.

Hopsárium (Lipno nad Vltavou)

Pokud vám během dovolené nebude přát počasí, nevzdávejte to, i tak si můžete užít spoustu zábavy pěkně v suchu. Stačí navštívit místní Hopsárium Lipno. Nejde jenom o hopsání, k dispozici jsou kromě nafukovacích skluzavek také střílecí děla, adrenalinová sjezdovka a fontána na pěnové míčky. A až se vyčasí, vaše děti určitě ocení i dráhu pro šlapací auta nebo velkou skluzavku.

Aquapark Frymburk a Aquaworld Lipno

Vodní radovánky si můžete užívat i v případě nepříznivého počasí. Aquapark Frymburk má vnitřní bazén s rozlohou 468 metrů čtverečních a řadu vodních atrakcí. Aquaworld Lipno nabízí nejen plavecký bazén a atrakce, jako je vodní skluzavka pro děti a bazén s protiproudem, ale také vířivku, v níž si budete moci dopřát ten pravý relax – a to při pohledu na krásnou lipenskou přehradu.

A co dělat na Lipně v zimě?

Lipno má co nabídnout i v zimě. Velkou zábavou je i "obyčejné" a léty prověřené bobování. Navštivte Foxpark Lipno, což je největší výukové hřiště v České republice, kde můžete lyžovat i sjíždět svah na bobech nebo sáňkách. Děti zde naleznou i pohádkové a zvířecí slalomové dráhy vybavené podjezdy a tunely a s lišákem Foxem tu zažijí spoustu zábavy. Vy jistě oceníte to, že park se nachází hned u centrálního parkoviště. Pro všechny adrenalinové aktivity na Lipně se doporučujeme pojistit.

Skiareál Lipno je nejlepší lyžařský areál pro začátečníky

Druhou možností je Lyžařský park Médi Kubíka ve Frymburku. Zde stojí dětský park a dvě sjezdovky, které mají dohromady 1200 metrů. Dva lyžařské pásy jsou přímo v dětském parku. 

V neposlední řadě si můžete na zamrzlém Lipně pořádně zabruslit.

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: