Národní přírodní rezervace Čertova stěna a Luč se nachází v údolí řeky Vltavy, 3 km západně od obce Vyšší Brod. Jedná se o jednu z nejhezčích skalních lokalit v jižních Čechách. Národní přírodní rezervace vznikla v roce 1992 sloučením dvou částí - Čertova stěna (chráněné území od roku 1956) a Luč (chráněné území od roku 1933).

Čertovu stěnu tvoří nakupení mohutných skalních útvarů, z nichž nejznámější je 30 metrů vysoký balvan pojmenovaný Ďáblova kazatelna, dále kamenné moře, část původního řečiště zvaného Čertovy proudy a smíšený les s řadou chráněných rostlin. Většinu skalního podkladu tvoří žula.

Vrchol Čertovy stěny je přístupný od parkoviště u silnice spojující Vyšší BrodLoučovice. Z Ďáblovi kazatelny je krásný výhled do údolí na Čertovu stěnu a Vltavu. Vstup dále do kamenného moře je zakázán.

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: