Lipno.cz-O Lipně-Zoo Altenfelden: zvířecí obora nedaleko Lipna

Zoo Altenfelden: zvířecí obora nedaleko Lipna

Jedna z 10 top atrakcí Horního Rakouska, otevřená 365 dní v roce, uprostřed nádherné přírody jen půl hodiny od Lipna, dostupná s kočárkem či invalidním vozíkem, vhodná pro děti, dospělé, a dokonce i pejsky, to je neobyčejná zoologická zahrada Altenfelden. Proč stojí za návštěvu?

Unikátní možnost se zvířat dotýkat i je nakrmit

Zvířata na dotek

Zapomeňte na nekonečné chození mezi betonovými výběhy a uzavřenými pavilony. V zoologické zahradě Altenfelden nemusíte natahovat krky přes vysoké ploty, k některým zvířatům se totiž dostanete doslova na dotek. Projdete se tu oborou s vysokou zvěří, jako jsou srnky či daňci, ale také třeba výběhem se zebrami. Kdo se dokáže mezi zvířaty pohybovat v klidu a tichosti, může se pokusit získat jejich důvěru a dotknout se jich! V sezóně od května do října tu také budete svědkem krmení geparda. Na vlastní oči uvidíte, jak se na svou kořist dokáže vrhnout nejrychlejší šelma na zeměkouli.

U vchodu je za 2 EUR možné koupit balení krmení, kterým pak lze krmit většinu zvířat. Ty jsou již na šustění papírového balení naučení, takže si díky tomu získáte velmi rychle jejich pozornost.

Kromě mnoha zvířat, bezprostředního kontaktu s nimi a neobvyklých zážitků na Vás v ZOO čeká parkování zdarma, bistro s občerstvením nebo velké dětské hřiště s atrakcemi pro všechny věkové skupiny. Zajímavostí je také muzeum myslivosti, které se nachází přímo v areálu, a svým návštěvníkům představuje myslivost a lov jako tradici, ale také důležitý způsob péče o rovnováhu v přírodě.

Od sovy až po vlka

Altenfelden je největší zoologická zahrada v Rakousku. Setkat se tu můžete s více než tisícovkou zástupců 200 druhů zvířat. Od drobných sov po mohutné vlky. Od jelenů, divokých prasat či lišek z naší přírody po atletického obyvatele Afriky geparda.

Pro ty, kdo neradí vymýšlí, kudy se vydat, jsou v zoologické zahradě Altenfelden připraveny tři návštěvnické trasy. Ta nejkratší Vám zabere jen jednu či dvě hodiny, absolvovat ji můžete s dětmi i pejskem na krátkém vodítku a uvidíte při ní ta nejdůležitější zvířata ve výbězích v centru zahrady. 

Kdo se vydá na delší, tříhodinový, okruh, ten se projde také výběhem daňků. Ti nejvytrvalejší se pak mohou vydat na čtyřhodinový výlet na vyhlídku Rabenstein. Projdou se tak nejen celým areálem zahrady, ale také výběhy divokých zvířat a téměř nedotčenou přírodou.

Otevírací doba

1. dubna až 31. října 2022 - Vstup denně od 9:00 do 17:00

V parku můžete zůstat do 19:00.

Od 1. listopadu 2022 do 31. března 2023

pátek, sobota a neděle od 10:00 do 16:00 hodin. V parku můžete zůstat do 18:00.

Vstupné

LETNÍ SEZÓNA 2022

Ceny
denního vstupu
 Cena od
16 hod

Dospělý

€ 14,00 € 13,00

Děti od 6 do 15 let

€ 7,00 6,50 €

Děti do 6 let

zdarma zdarma

detailní ceník naleznete na stránkách Zoo - http://tierpark-altenfelden.at/eintrittspreise/ 

Jak se sem dostat?

Z Lipna nad Vltavou pojedete přes Přední Výtoň na přechod Guglwald, kde se na rozdvojení dáte doprava směr Haslach and der Mühl, odtud směr Rohrbach a pokračujete do Altenfeldenu, kde je již Zoo značená.

Mapa Zoo Altenfelden:

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: