Lipno.cz-Aktuality-Víkendové tipy na Lipně - skupina Nightwork a rodinné lyžování za babku

Víkendové tipy na Lipně - skupina Nightwork a rodinné lyžování za babku

Publikováno 3. BŘEZEN 2011

Víkend je za rohem, a proto už se celé Lipno znovu těší na nával natěšených návštěvníků, kterým má nejen tento víkend rozhodně co nabídnout.

Bruslařská dráha z Frymburku do Lipna nad Vltavou je v provozu a nic by na tom nemělo změnit ani meteorology předpovídané sobotní oteplení. Upravené jsou také bruslařské ovály a hřiště ve Frymburku. V současných dnech na Lipně v noci mrzne, přes den se teploty pohybují mírně nad nulou, proto je led v některých úsecích hrbolatý. V Lipně nad Vltavou byl povrch ledu vykartáčovaný, uvidíme, zda se správcům dráhy podaří upravit do začátku víkendu také další úseky do Frymburku. Koncem měsíce bude městys Frymburk schvalovat nákup vlastní techniky pro úpravu povrchu dráhy, což výrazně přispěje ke zkvalitnění bruslení. Bruslit se dá také mezi Černou v Pošumaví a Horní Planou, kde také platí, že je led hrbolatý a méně kvalitní.

Tepláková party se skupinou Nightwork v Lipně nad Vltavou

V neděli  6. března se na Lipno vrací tepláková skupina Nightwork, která vystoupí od 13 hodin na parkovišti přímo pod Skiareálem Lipno. Připraven je bohatý program nejen pro děti v rámci akce Škoda 4x4 park, kterým bude od 9 hodin provázet moderátor Martin Dejdar. Bližší informace o akci naleznete zde.

Samozřejmě se bude také lyžovat a to nejen na Lipně, skvělé sněhové a slunečné podmínky panují i na nedalekých rakouských střediscích Hochficht a Sternstein, kde jsou v provozu všechny sjezdovky.

Adrenalin a legrace na frymburské Martě

Sobotní odpoledne na Martě ve Frymburku bude patřit znovu všem milovníkům adrenalinu a legrace, konat se zde totiž bude otevřené mistrovství světa v jízdě na ruském bobu, startujeme v 12 hodin. Pořadatelé závodu z občanského sdružení Lipno-Dunaj zvou k účasti všechny příznivce dobrodružného adrenalinu, registrovat se na závod je možné přímo na místě.

Závod se pojede v ženské a mužské kategorii a kromě doprovodného programu bude připraven i dopingový stan s voňavým grogem a šťavnatými klobáskami. Hned po závodě vypukne v hotelu Kupec pod závodní tratí afterparty s diskotékou. Zaparkovat je možné na parkovišti před hotelem Kupec, hned u hlavní silnice z Frymburku do Lipna nad Vltavou. Obrázek o této akci si můžete udělat na základě archivního videa na konci článku.

Lyžování za babku na nedalekém Sternsteinu

Protažený víkend si můžete užít na Sternsteinu, kde se ve dnech 7. a 8. března uskuteční Dny jihočeského rodinného lyžování. Vedení skiareálu chce tímto krokem poděkovat českým návštěvníkům za jejich věrnost a proto pro prvních tisíc rodin připravilo speciální akci rodinného lyžování za symbolickou cenu 25 € na den pro celou rodinu. Bližší informace o akci naleznete na Facebooku, nebo na stránkách Sternstein.at

Mistrovství světa v jízdě na ruském bobu 2006

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: