Lipno.cz-Aktuality-Slavnostní otevření naučné stezky k Ovčínu

Slavnostní otevření naučné stezky k Ovčínu

Zveme vás na slavnostní otevření naučné stezky k Ovčínu na Lipně nad Vltavou, které proběhne tuto sobotu od 10 hodin. Přijďte si užít den plný přírody, zábavy a objevování zajímavostí naší krásné krajiny!

Publikováno 17. ČERVEN 2024

Zveme vás na slavnostní otevření naučné stezky k Ovčínu na Lipně nad Vltavou

S nadšením vám představujeme novinku v Rodinném areálu Lipno - naučnou stezku, která je skvělá pro celou rodinu. Trasa je dlouhá přibližně 2,7 km, má nenáročný profil a nabízí zajímavé informace o historii šumavské přírody, Lipna nad Vltavou a Kramolína. Pro děti jsou připraveny herní prvky a možnost setkání s ovečkami - máme jich 28, včetně malých jehňátek.

Program slavnostního otevření

Akce se uskuteční v sobotu 22. června od 10:00 do 16:00. Na děti čekají výtvarné dílničky, ukázky tkaní na stavu, prodej vlněných výrobků, pohádka o ovečce a další doprovodný program. Vše proběhne u výstupu lanové dráhy Lipno Express. Pokud nebudete chtít využít lanovku, stezka je dostupná i pěšky - z hlavního parkoviště P1 je to přibližně 1,5 km ke Stezce korunami stromů.

Detaily programu:

  • 10:00 – 16:00 Výtvarné dílničky: vlnění ptáčci, vlněné ozdoby, ukázky tkaní na stavu
  • 13:00 Slavnostní otevření Stezky, krájení dortu z cukrárny Povidloň
  • 14:00 Pohádka o Divné ovečce

Přijďte a užijte si den plný zábavy a objevování!

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost a přijďte navštívit naši novou naučnou stezku k Ovčínu. Těšíme se na vás!

Foto: ©stezkakorunamistromu.cz

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: