Lipno.cz-Aktuality-Přijďte si v sobotu zaběhnout Frymburskou stopu s nenáročnými tratěmi

Přijďte si v sobotu zaběhnout Frymburskou stopu s nenáročnými tratěmi

Publikováno 16. ÚNOR 2012

 

V sobotu 18. února se běžecké tratě okolo Frymburku stanou centrem běžeckého lyžování na Lipensku. Od 10:00 hodin dopoledne sena fotbalovém hřišti u autobusového nádraží uskuteční tradiční otevřené závody na běžkách s názvem Frymburská stopa. Zváni jsou všichni fandové „bílé stopy“, protože se bude závodit na nenáročných tratích, které zvládnou děti i rekreační běžkaři.

Závodníci budou rozděleni do několika věkových kategorií a pojede klasickým stylem v čerstvě upravené dvojité stopě. Nejmenší děti si uběhnou 250 m dlouhý okruh na fotbalovém hřišti, pro dámy bude připravena pohodlná takřka rovinatá 4,5 km dlouhá trať a muži si to rozdají na 10 km dlouhém okruhu z Frymburku okolo Svatoniny Lhoty.

Pokud někdo nemá vlastní běžky, může si je vypůjčit v půjčovnách běžek u wellnesshotelu a na náměstí. Pro závodníky bude v cíli připraven teplý nápoj a pro nejlepší samozřejmě také atraktivní ceny.

Po skončení závodů se zábava a dobrá nálada z běhu v bílé stopě přesune do běžkařského bufetu U Richarda ve Svatonině Lhotě, kde se bude konat odpolední „Lyžařský věneček“ pro všechny účastníky Frymburské stopy i diváky.

Více informací o Frymburské stopě na: www.lipnocentrum.cz

Frymburská stopa 2012 - Otevřené přebory Městyse Frymburk v běhu na lyžích
Termín: 18.2. 2012
Místo: Frymburské fotbalové hřiště (vedle autobusového nádraží)
Prezentace: 10.00
Start: od 11.00 (hromadný start dle kategorií)
Styl: klasický (rolbou upravena dvojitá stopa po celé trati)
Délka tras: 250 m – 10 km (dle věkových kategorií)
Startovné: Děti do 14 let zdarma; od 15-17 let – 50,-Kč; dospělí – 100,-Kč, platba hotově na místě při registraci

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: