Lipno.cz-Aktuality-Nejtvrdší hasič přežívá - Soutěž v disciplínách TFA

Nejtvrdší hasič přežívá - Soutěž v disciplínách TFA

Publikováno 13. SRPEN 2015

K lipenské přehradě se již podruhé stěhuje krajské kolo jedné z nejatraktivnějších hasičských soutěží. Jde o simulaci hasičských činností převedených do sportovního zápolení. Tato klání jsou velmi fyzicky náročná a každý z účastníků si sáhne skutečně až na dno svých sil.

Závodník v kompletním zásahovém obleku, s dýchacím přístrojem a v těžkých botách tahá hadice, mlátí kladivem, tahá figurínu, překonává překážky a běží po schodech do úplného vyčerpání. To vše za asistence nevěřícího obecenstva, které nechápe, jak se může člověk takhle dobrovolně ničit. Tak tenhle obrázek se naskytne v  úterý 25. 8. 2015 od devíti hodin u Stezky korunami stromů v Lipně nad Vltavou.

Hasiči budou soutěžit v kategoriích do 34 let a 35 let a více. Každý územní odbor profesionálních hasičů v jihočeském kraji postaví pětičlenné družstvo. Vyhodnocují se časy jednotlivců. Pět nejlepších pak pojede reprezentovat Jihočeský kraj na republikové finále do Ostravy 5. 9. 2015. (Mistrovství HZS ČR v disciplínách TFA, které se koná jednou za dva roky).

Soutěže se zúčastní i letošní mistr světa v TFA do 30 let Jaroslav Poukar z profesionální stanice v Dačicích.

Pořádá HZS Jihočeského kraje.

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: