Lipno.cz-Aktuality-Na nedalekém Sternsteinu si pochvalují zájem českých lyžařů

Na nedalekém Sternsteinu si pochvalují zájem českých lyžařů

Publikováno 17. ÚNOR 2011

Příhraniční skiareál Sternstein u přechodu Studánky zažívá v probíhající sezóně stoupající zájem lyžařů z Čech. Moderní rodinný areál s kombinovanou kabinkovou a šestisedačkovou lanovkou těží z výhodné polohy těsně za hranicemi a jeho provozovatele těší, že čeští příznivci zimních radovánek se na Sternstein začínají vracet. 

Podle Andrease Eckerstorfera ze společnosti Sternstein Sessellift GsmbH tvoří podíl Čechů v exponovaných dnech až 60% klientely, které rozděluje na dvě skupiny. První jsou jednodenní lyžaři z jižních Čech, kteří se vracejí i několikrát za sezónu. Ti také začínají využívat předprodejních míst na Lipensku, kde si mohou v Hůrce a ve Frymburku zakoupit za české koruny skipas na Sternstein za zvýhodněný tarif. Druhou skupinou jsou lyžaři trávící zimní dovolenou v ubytovacích resortech na Lipensku. Ti přijedou vyzkoušet sjezdovky na Sternsteinu vůbec poprvé nebo využívají zvýhodněných skipasů v pobytových balíčcích. Právě zvýhodněné vícedenní skipasy v balíčcích pomáhají zvyšovat návštěvnost skiareálu ve všedních dnech. 

Pro turisty ubytované na Lipensku je určitě dobrou zprávou, že si vedle rodinného Lipna mohou vyzkoušet delší a prudší sjezdovky na blízkém Sternsteinu, kde momentálně panují výborné sněhové podmínky. Otevřeny jsou všechny sjezdovky o celkové délce 5 km. Ty pokrývá 60 cm sněhu, který neustále přibývá, protože v posledních dnech provozovatelé Sternsteinu využívají mrazivé počasí k výrobě technického sněhu. Lyžařské středisko je v provozu každý den od 8.30 do 16.15.

http://www.sternstein.at/cs.html

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: