Lipno.cz-Aktuality-Na Lipno se před víkendem vrátila zima

Na Lipno se před víkendem vrátila zima

Publikováno 10. LEDEN 2014

Po delší době se na Lipno vrací dobré zprávy v podobě čersvého sněhu, který dnes nad ránem začal padat na Hochfichtu a Sternsteinu. Situace na Lipně je před víkendem velmi příznivá. Přínášíme přehled aktuální situace v jednotlivých skiareálech v okolí Lipna:

1) Skiareál Lipno - víkend ve znamení zábavy

Díky silnému zázemí sněžných děl panují ve Skiareálu Lipno jedny z nejlepších podmínek na českých horách. V provozu jsou všechny tři lanovky a celkem 6 kilometrů sjezdovek. Lyžuje se denně od 8.30 do 16 hodin a večer od 18 do 21 hodin.

Sobota 11. ledna bude ve znamení akce pro handicapované Lipno bez bariér, kdy budou mít držitelé průkazu ZTPP zapůjčení lyží v Intersportrentu či vstup na Stezku v korunách stromů zdarma. 

Od 14 do 16 hodin bude probíhat tradiční dětské Apres Ski s maskoty ve Foxparku. Posilou k lišákovi Foxovi a Lipánkovi bude Ronald McDonald.

2) Skiareál Hochficht - lyžování na čerstvém sněhu

V pátek nad ránem se na Hochficht vrátila zima a začalo sněžit, což je před víkendem ta nejlepš zpráva! 

Otevřeno je celkem 15 km sjezdovek (nejvíce na "českých" horách), na kterých leží 15-40 cm technického sněhu s čerstvou vrstvou přírodního. V provozu jsou všechny lanovky a vleky. 

Díky skvělé práci dobrovolníků je v areálu Schöneben upraveno 7,3 km stop pro běžkaře (klasika + bruslení).

3) Skipark Frymburk - ráj pro děti

Ve Skiparku Frymburk je prozatím otevřen jen zábavný dětský park médi Kubíka s lyžařskou školou a obří klouzačkou pro jízdu na duších – snowtubingovou dráhou. V provozu jsou oba pojízdné koberce (délka 100 a 80 m). Provozní doba je denně od 9.00 do 16.00. 

Návštěvu dětského parku s Vašimi ratolestmi za Lipno.cz rozhodně doporučujeme, stojí za to!

4) Skiareál Sternstein

Skiareál Sternstein je v provozu denně od 8.30 do 16.15. Stejně jako na Hochfichtu i na Sternsteinu dnes začalo sněžit, napadlo již 5 cm nového sněhu. V provozu je kabinková a šestisedačková lanovka + pojízdný koberec v dětském parku. Otevřena je 1550 metrů dlouhá sjezdovka Slalomhang a dětský park Elefuntasia. Výška sněhu je 10 – 20 cm (technický s vrstvou přírodního).

Bruslení na Lipně

Bruslení bohužel silně NEDOPORUČUJEME. Na ledě se po oteplení místy udělala vrstva vody, která spolu s malou tloušťkou ještě přidává na nebezpečnosti.

za poskytnutí informací děkujeme: Lipno Marketing, Hochficht.at, SkiarealLipno.cz, Sternstein.at

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: