Publikováno 16. KVĚTEN 2017

Lipno? Dobrá volba!

Všude dobře, tak přijeďte na Lipno. Ubytování je tak rozmanité, že by v tom byl čert, abyste si nevybrali. Na své si přijdou milovníci jednoduchosti i nadstandardního komfortu a stále vyhledávanějších wellness služeb.

Čím dřív, tím pro vás líp, aneb kdy je ideální doba pro rezervaci?

Lipno je díky stále se rozšiřující nabídce služeb, rodinných i adrenalinových atrakcí stále oblíbenější destinací, kvůli tomu je také rok od roku vyprodané čím dál dřív. Jako první jsou plné chaty a chalupy, pak apartmány, rekreační domy, penziony a hotely. Najít volnou chatu nebo chalupu během jara je většinou nadlidský výkon. Zapište si do diáře nebo za uši, že nejvyšší čas na rezervaci je už v prosinci! :-)

Jsou termíny, kdy na Lipně téměř nenajdete volnou postel. Platí to hlavně o prvním týdnu v červenci s dvoudenním státním svátkem. Na záda mu dýchá přelom července a srpna, který hraje prim v celozávodních dovolených, a jarní prázdniny. Konec srpna a druhý červencový týden bývají v porovnání se zbytkem léta o něco volnější.

Kde si ustelete, tam si lehnete, aneb jaký typ ubytování zvolit?

Apartmány jasně vedou žebříček oblíbeného ubytování na Lipně. Hlavně u rodin s dětmi, pro něž je základem dobře vybavená kuchyně. Pozor, většinu apartmánů si v hlavní letní a zimní sezoně můžete rezervovat pouze na týdenní pobyty od soboty do soboty.

Hotely a penziony jsou jasný favorit pro ty, kteří na dovolené nechtějí vařit a vyžadují maximální komfort a pohodlí. Většina z nich nabízí různé možnosti stravování a nadstandardní služby včetně wellness.

Chaty, chalupy a rekreační domy lákají hlavně větší rodiny a skupiny přátel. Jsou finančně výhodné a oblíbené kvůli grilování a venkovnímu vyžití.  Pokud je to i vaše volba, na nic nečekejte a rezervujte si je s předstihem minimálně 6 měsíců.

Chcete na Lipno. Ale kam?

Skoro 100 km dlouhý břeh Lipna je tak rozmanitý, že si tam každý najde místo, které mu vyhovuje. Toužíte po rušnějším životě s atrakcemi, restauracemi a bohatými službami? Levý břeh je pro vás správná volba. Chcete mít svatý klid uprostřed přírody? Hledejte ubytování na pravém břehu.

Možná vám pomůže náš stručný průvodce obcemi. S chutí do toho a půl je hotovo!

Letem lipenským světem...

Lipno nad Vltavou

Tady to žije tak, že ani nestihnete absolvovat všechny atrakce. Na své si přijdou díky stezce kolem vody mezi Frymburkem a Přední Výtoní inlajnisté i cyklisté. Mimořádně dobrá varianta pro aktivní rodiny s dětmi a všechny, kteří chtějí být v centru dění včetně Stezky korunami stromů, bobové dráhy a Království lesa.

+      fajn procházka po promenádě

+      bezpočet restaurací a cukráren

+      bazén a hopsárium, když to není na pobyt venku

Frymburk

Nejhezčí městečko na Lipně s unikátním poloostrovem a krásným náměstím s letními zahrádkami.

+      nekonečně restaurací, zahrádek a cukráren

+      písečná pláž s komfortním zázemím (dětské hřiště, půjčovna lodiček a občerstvení)

+      propojení s Lipnem nad Vltavou po 7kilometrové cyklo + in-line stezce

+      lodní doprava na druhou stranu Lipna a další výlety, třeba na Vítkův hrádek

+      aquapark v případě nepříznivého počasí

Černá v Pošumaví

Najdete ji v nejširší části Lipna obklopenou krásnými plážemi. Spolu s Horní Planou cenově nejdostupnější lokalita na Lipně.

+  písečná pláž Winy Point s atmosférou tropických dálek

+  4 přírodní rezervace včetně rašeliniště

Horní Planá

Největší město na Lipně, přesto i v sezoně klidná lokalita.

+      lodí na druhou stranu Lipna s napojením na šumavské cyklostezky, turistika

+      v rámci lokality levná destinace

Nová Pec

Skvělá volba pro milovníky přírody s možnostínapojení na nejhezčí cyklostezky na Šumavě. V zimě je to jen kousek na rakouský Hochficht s lyžařskými svahy.

+      pohoda a klídek i v hlavní sezoně

+      ráj pro cyklisty a turisty

Přední Výtoň

Krásná pláž a dobrá strategická poloha. To jsou přednosti této klidné alternativy k rušnému Lipnu nad Vltavou nebo Frymburku, kam se snadno dostanete po cyklostezce, nebo převozem z Frýdavy.

+      bezva písečná pláž s hřištěm na volejbal a tenis a občerstvením

+      přímo na cyklo + in-line stezce, po které se dostanete do Lipna nad Vltavou i Frymburku

+      v zimě je to kousek do lyžařského Sternsteinu v Rakousku

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: