Lipno.cz-Aktuality-Čerstvý sníh vylepšil podmínky na Hochfichtu

Čerstvý sníh vylepšil podmínky na Hochfichtu

Publikováno 10. PROSINEC 2015

Jediné místo, kde si nejblíže z Jihočeského kraje nyní zalyžujete, je rakouský Hochficht hned za hranicemi nedaleko lipenského jezera. V noci na čtvrtek tam napadlo kolem 3 cm sněhu, který přeměnil okolní krajinu do zimního kabátu a také vylepšil stav sjezdovek. Ochlazení navíc umožnilo spustit sněžná děla.

Na Hochfichtu se lyžuje každý den od 8.30 do 16.00 za zvýhodněné ceny. Skipas na celý den stojí 14,50 € pro dospělého, 12,50 € pro mládež do 19 let, děti do 10 let (r.n. 2006 a mladší) v doprovodu lyžujícího rodiče zaplatí jen 2 € na den. Otevřena je 2 km dlouhá „červená“ FIS sjezdovka Standart a v provozu je čtyřsedačková lanovka Hochfichtbahn.

 „Podmínky jsou vzhledem k současné situaci překvapivě dobré a ke spokojenosti lyžařů přispívá i krásné slunečné počasí s výhledem na Alpy. Ve čtvrtek nad ránem klesla teplota až k mínus čtyřem stupňům, což nám umožnilo spustit sněžná děla. Toto ochlazení spolu s čerstvým přírodním sněhem stavu sjezdovky výrazně prospělo.“, uvedl ředitel skiareálu Hochficht Gerald Paschinger.

Lyžaři, kteří jezdí na Hochficht přes Horní Planou, si mohou zkrátit cestu zhruba o 20 minut využitím převozu přes jezero, který jezdí vždy v polovině každé hodiny.

Zdroj: Hochficht Bergbahnen GmbH, Lipno-Marketing.cz

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: