Penzion U Řehoutů

Pernek 3, Pernek |
Zvířata povolena Bazén Grilování Balkon/terasa

Penzion U Řehoutů - ubytování v bývalém statku v Perneku

Penzion U Řehoutů nabízí autentické ubytování v apartmánech v bývalém statku v obci Pernek. Tento objekt patří do souboru hornorakouských dvorců z konce 18. a 19. století. Po požáru celé obce na počátku 20. století zbylo pouze několik budov. Pouze u této jediné budovy zůstal dochován uzavřený dvůr ze všech stran.

Příjemné ubytování v srdci Šumavy

Apartmány jsou umístěny v přední části statku, který stojí přímo v srdci obce na samostatném pozemku. Jedná se o nově zrekonstruovaný statek, ve kterém jsou apartmány a byt majitele. Z velkého dvora se po venkovním schodišti (tzv. pavlači) vchází na chodbu, z které je přístupný jeden 3-lůžkový a jeden 4-lůžkový apartmán. Další apartmány jsou řešeny v samostatném bývalém letním bytě. Vlastní vchod v průjezdu statku.

Apartmán č.1

Menší třílůžkový apartmán se skládá z kuchyňky (jídelní stůl, 3x židle), sociálního zařízení (WC v rámci koupelny, koupelna – sprchový kout, T+S, umyvadlo, zrcadlo, věšáky, žebřinový radiátor) a pokoje (lůžka, 2x lampička, BTV se satelitním příjmem, věšáky).

Apartmán č.2

Ve větším čtyrlůžkovém apartmánu je malá chodbička, z které se dále jde na sociální zařízení (WC v rámci koupelny, koupelna – sprchový kout, T+S, umyvadlo, zrcadlo, věšáky, žebřinový radiátor), do kuchyně (rohová rozkládací sedačka, stůl, 4x židle) a do pokoje (lůžka, 2x lampička, BTV se satelitním příjmem, věšák).

Apartmán č.3

Tento apartmán je zcela samostatná část domu, má vlastní vchod ze dvora. Apartmán má 2 ložnice ( dvoulůžko + jednolůžko ), obývák s krbovými kamny, vybavenou kuchyň, koupelnu s velkou rohovou vanou a dvěma umyvadly. Vedle koupelny je ještě malá ložnice s dvoulůžkem. Celková výměra je 98 m2. Vhodné pro dvě rodiny nebo větší skupinu lidí ( sportovců ). Silvestrovské oslavy jsou zde velice oblíbené.

Celoroční zábava na uzavřeném dvoře

V létě je na uzavřeném dvoře napuštěn bazén hluboký 96 cm s pískovou filtrací. Je umístěn na velice slunném místě, takže voda je za 3 dny velice příjemná.

Od jara do podzimu je postavena trampolína o průměru 290 cm. Pískoviště je řešeno pod střechou bývalého seníku, tudíž si děti mohou hrát i při nepřízni počasí venku.

Obrovskou výhodou je uzavřený dvůr. Psi návštěvníci :-), nemohou utéct a děti jsou při hrách také mimo dosah vozovky. 

Služby a možnosti

Mazlíčci povoleni
Vnitřní bazén
Parkování
Grilování
Úschovna kol

Sportovní možnosti

Sportovní a rekreační možnosti

Milovníci zimních sportů si přijdou na své díky:
  • Velkému množství běžkařských stop navazujících na trasy sousedního Rakouska a Německa
  • Skiareálu Hochficht a skiareálu Kramolín/Lipno nad Vltavou.
  • Bruslařské dráze na zamrzlém Lipenském jezeře.
  • Několika desítkám cyklotras v okolí Lipna.

Vybavení ubytování

Kuchyňka
Koupelna se sprchou
Připojení k internetu
Televize

Mapa a okolí Penzion U Řehoutů

Je dobré vědět

Check in:
Od 16:00 do 23:00
Check out:
Do 10:30
Poptávka ubytování:

Potřebujete poradit s rezervací?
Zavolejte nám na

  • Nejnižší cena přímo od majitele
  • Rezervace bez poplatků a provize
  • Jednáte přímo s ubytovatelem

Prohledat web: