Lipno.cz » Volný čas a sport » Olympijský park Rio Lipno 2016 » Jak se nejlépe dostat do Olympijského parku Rio-Lipno

Jak se nejlépe dostat do Olympijského parku Rio-Lipno

Vytisknout   Odeslat emailem   Sdílet   Velikost textu A A A

Brány Olympijského parku Rio-Lipno se otevřou již zítra 5.8.2016 a proto Vám ještě přinášíme informace o tom jak se do parku dostat, kde nechat své auto a informace o kyvadlové dopravě.

Do Olympiského parku Rio-Lipno automobilem:

Pokud se chystáte navštívit Olympijský park Rio-Lipno vlastním automobilem, pak doporučujeme zvolit trasu od Českých Budějovic na Kaplici - Dolní Dvořiště - Vyšší Brod (parkoviště P4) - Loučovice (parkoviště P1 a P2). Automobil doporučujeme nechat na jednom z odstavných parkovišť a dále pokračovat kyvadlovou dopravou, kterou budete mít ZDARMA, pokud necháte Váš vůz právě na jednom z odstavných parkovišť, kde obdržíte náramek, který Vás bude opravňovat k využívání kyvadlové dopravy po všech sportovištích ZDARMA.

Odstavná parkoviště

Označení parkoviště Umístění parkoviště Kapacita cca Otevřeno Cena za auto / den
P1 Loučovice - Vltavský mlýn 1100 10:00 - 21:00 150,-Kč
P2 Loučovice - Prokop 900 10:00 - 18:00 150,-Kč
P3 Frymburk - Wellness 200 10:00 - 18:00 150,-Kč
P4 Vyšší Brod 100 10:00 - 18:00 100,-Kč
P5 Lipno nad Vltavou - Pod Lanovkou 800 + 800 10:00 - 18:00 300,-Kč

 

Do Olympijského parku Rio-Lipno vlakem:

Pokud se rozhodne přijet do Olympijského parku Rio-Lipno vlakem, pak se z Českých Budějovic lze dostat buď do Lipna nad Vltavou nebo do Nové Pece. Mimo pravidelných spojů z Českých Budějovic bude na obou trasách přidáno několik zrychlených spojů.Obě cílové zastávky (Lipno nad Vltavou a Nová Pec) jsou navázány na systém kyvadlové dopravy, která Vás přepraví na jaké koliv ze sportovišť. 

Každý návštěvník, který si zakoupí vlakovou jízdenku, obdrží ZDARMA pásku, která ho bude po celý den opravňovat k využívání kyvadlové dopravy. Tyto pásky budou k dispozici po předložení platné jízdenky buď na provozovnách ČD nebo na infopointu Olympijského parku v Lipně nad Vltavou.

Do Olympijského parku Rio-Lipno autobusem:

Z Českých Budějovic se dostanete do Olympijského parku Rio-Lipno snadno také autobusem a můžete si s sebou vzít i kolo! Je pro Vás připravených několik posílených spojů, které jsou opatřeny přívěsy s kapacitou 25 jízdních kol. Autobusové linky fungují na trase: České Budějovice – Český Krumlov – Rožmberk – Vyšší Brod – Loučovice – Lipno, Olympijský park – Lipno, lanovka – Frymburk.

Každý návštěvník, který si zakoupí autobusovou jízdenku, obdrží zdarma pásku, která ho bude po celý den opravňovat k využívání kyvadlové dopravy. Tyto pásky budou k dispozici po předložení platné jízdenky na infopointu Olympijského parku v Lipně nad Vltavou

Kyvadlová doprava

Kyvadlová doprava je kombinací vlakových a autobusových spojů, které na sebe navazují. Kyvadlová doprava pokrývá veškerá sportoviště a zárověň přepravuje navštěvníky ze všech odstavných parkovišť. 

Červená linka - bus

K transportu návštěvníků ze dvou parkovišť v Loučovicích (P1,P2) a jednom ve Vyšším Brodě (P4) slouží primárně červená linka. Tyto autobusy budou zajišťovat dopravu v pravidelných intervalech a to pouze v řádu 10 – 15 minut. Návštěvníky dopraví do centra Olympijského parku v Lipně nad Vltavou. 

Modrá linka - vlak

Modrá linka, stejně jako červená, slouží k transportu na trase Vyšší Brod (parkoviště P4) –  Loučovice (parkoviště P1, P2).  Tato linka je vhodná pro návštěvníky, kteří s sebou budou přepravovat kola nebo lodě. Všechny spoje jsou vhodné k přepravě jízdních kol a spoje, označené v jízdních řádech specifickým symbolem, budou vhodné k přepravě lodí.

Zelená linka - bus

Zelená linka je určena především k rozvozu návštěvníků po jednotlivých místech, kde Olympijský park provozuje sportoviště. Tato linka bude přepravovat návštěvníky na trase Přední Výtoň – Lipno – Frymburk – Černá v Pošumaví.

Zelená linka bude jezdit v pravidelných dvacetiminutových intervalech na trase Přední Výtoň – Lipno – Frymburk. Až do Černé v Pošumaví pak pojede každý třetí spoj, tedy jednou za hodinu.

Oranžová linka - vlak

Oranžová linka bude fungovat jako vlakové spojení mezi Novou Pecí, do které jezdí vlaky z Českých Budějovic a Černé v Pošumaví, která je navázána na systém kyvadlové autobusové dopravy.  Kromě již zavedených spojů bude v průběhu konání Olympijského parku přidáno ještě několik zrychlených spojů.

Kdo může využívat bezplatnou kyvadlovou dopravu?

Kyvadlová doprava je určena pro všechny návštěvníky, kteří se pro prokáží identifikační páskou, která je k využívání opravňuje. Tato páska bude zdarma k dispozici pro každého, kdo zaparkuje na jednom z odstavnách parkovišť, přicestuje do Olympijského parku vlakem nebo autobusem z Českých Budějovic a prokáže se následně platnou jízdenkou. Alternativou pro pásku je LipnoCard nebo jízdenka Jikord plus.

Páska bude vydávána na parkovištích, dopravnách ČD, infocentrech Vyšší Brod a Lipno a u vstupu do areálů Olympijského parku.