Lipno.cz-Aktuality-Závody dračích lodí na Lipně - Lipno Dragon Boat Race 2011

Závody dračích lodí na Lipně - Lipno Dragon Boat Race 2011

Publikováno 9. KVĚTEN 2011

V sobotu 21. května 2011 od 10:00 hodin se na Lipně uskuteční již 4. ročník Mistrovství Lipenské přehrady v závodech na dračích lodích. Akce proběhne v rámci slavnostního zahájení letní sezóny na Lipně.

Přihlásit k závodu a soutěžit o zajímavé ceny se může každý, stačí sestavit posádku a přihlásit se k závodu, veškeré vybavení zajistí pořadatel závodu. Bližší informace k propozicím závodu naleznete zde.

Pro všechny návštěvníky bude po celý den připraven bohatý doprovodný program pro děti (atrakce, divadla, soutěže) i dospělé zakončený Open air party v kempu Modřín s vyhlášením výsledků. 

Historie a pravidla závodů dračích lodí

Historie závodů dračích lodí začala před více než 2200 lety v Číně. Od této doby existují historické zmínky o závodění na těchto lodích. Jejich moderní éra se datuje od roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong Kongu. Odtud se sport rychle rozšířil do celého světa. V současné době se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 miliónů sportovců z více než 50 zemí světa.

Dragonboating je týmový sport na vodě, kde má 22 sportovců společný zájem a žije společným cílem. Do jedné lodi zasedají muži i ženy, aby poté společně předvedli, že jako jeden tým dokáží mnohem víc než jednotlivec. 

zdroj: Česká asociace dračích lodí

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování na Lipně

Hledáte ubytování pro skvělou dovolenou na Lipně? Na webu Lipno.cz najdete nejširší nabídku ubytování za tu nejlepší cenu. Vybírejte z ubytování všech kategorií: penziony, hotely, apartmány, chaty a chalupy nebo rekreační domy, v těchto lokalitách:

Prohledat web: