Lipno.cz » Aktuality » Trofeo Niké BOHEMIA 2011 - Přehlídka historických vozidel na Lipně

Trofeo Niké BOHEMIA 2011 - Přehlídka historických vozidel na Lipně

Vytisknout   Odeslat emailem   Sdílet   Velikost textu A A A
Kdy30.7.2011 v 14:00
KdeLipno nad Vltavou
WWWwww.ism-nike.cz

V rámci propagační akce Trofeo Niké BOHEMIA 2011 si budeme na Lipně moct prohlédnout přehlídku historických vozidel v čele se závodní Tatrou šestinásobného vítěze rallye Paříž-Dakar pana Karla Lopraise. Příjezd vozidel do Lipna nad Vltavou je naplánován na sobotu 30. července v 14:00 hodin.

TROFEO NIKÉ BOHEMIA 2011 je projekt zaměřený na podporu turistického ruchu v České republice. Smyslem je propagace jednotlivých krajů, měst a obcí na pozadí exkluzivních historických automobilů – čili odvětví, které naši zemi za dob první republiky významně proslavilo. Projekt spočívá ve spanilé jízdě kolony dvou desítek historických vozidel v čele se závodní Tatrou šestinásobného vítěze rallye Paříž-Dakar Karla Lopraise, která proběhne ve dnech 29.-31. července 2011. Trasa mapuje během tří dnů nejzajímavější místa Jižních Čech z hlediska domácího i zahraničního cestovního ruchu jako jsou přírodní krásy, technické a kulturní památky.

Harmonogram jízdy historických vozidel:

1. etapa odstartuje dne 29. července v 09.00 hodin z českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. a navštíví Hlubokou nad Vltavou, Bechyni, Zvíkovské Podhradí a Písek

2. etapa zavítá, dne 30. července, na zámek Kratochvíle, do Prachatic a Volar a poté se spanilá jízda přesouvá překrásnou pošumavskou krajinou do Lipna nad Vltavou a Českého Krumlova.

3. etapa zmapuje severovýchodní oblast kraje, spanilá jízda přijede potěšit přihlížející diváky do Třeboně, Jindřichova Hradce a cílovým městem je Tábor, kde spanilá jízda končí dne 31. července 2011, v 15.00 hodin.

Hlavním organizátorem projektu je společnost International Sports Marketing s.r.o., mediálním partnerem projektu je RÁDIO IMPULS a nestranný měsíčník všech automobilistů orientovaný na historii motorismu Motor Journal.