Lipno.cz » Aktuality » Projekt Rio Lipno 2016 je oficiálně schválen a podepsán

Projekt Rio Lipno 2016 je oficiálně schválen a podepsán

Vytisknout   Odeslat emailem   Sdílet   Velikost textu A A A

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval v pondělí 21. prosince stvrdili podpisem smlouvu o spolupráci mezi Jihočeským krajem a Českým olympijským výborem na uspořádání olympijského parku v Lipně nad Vltavou v rámci zahájení projektu Jižní Čechy olympijské. 

Vyvrcholením celého projektu Jižní Čechy olympijské bude Olympijský park Rio – Lipno 2016, který vyroste na břehu Lipna v době srpnových olympijských her v brazilském Riu de Janeiro. Návštěvníci si tu budou moci vyzkoušet různé sporty, fandit a setkat se i s našimi reprezentanty.

„Díky krajskému projektu a spolupráci s ČOV budou moci všichni Jihočeši zažít tu skvělou olympijskou atmosféru po celém kraji po celý rok. Samotným vrcholem pak bude srpen, kdy budou hlavní akce soustředěny do Lipna nad Vltavou a dalších obcí u přehrady,“ uvedl Zimola.

Lipno navštíví i řada reprezentantů přímo z Ria

Velice zajímavým bonusem pro české fanoušky bude možnost setkání s našimi reprezentanty, kteří se budou vracet z Ria a přijedou se na Lipno podělit o svoje zážitky z her. 

Více informací o projektu Jižní Čechy olympijské najdete na webu www.olympijskeparky.czzdroj: Olympic.cz

Ubytování se již teď velmi rychle zaplňuje

Srpen bývá na Lipně tradičně beznadějně obsazen již od začátku jara i bez akce takového rozměru. Chcete-li tedy zažít neopakovatelnou sportovní atmosféru akce Rio Lipno 2016, doporučujeme ubytování zajistit co nejrychleji.