Lipno.cz » Aktuality » Nádherná zima na Lipně - aktuální sněhové podmínky

Nádherná zima na Lipně - aktuální sněhové podmínky

Vytisknout   Odeslat emailem   Sdílet   Velikost textu A A A

Lipenské skiareály hlásí ideální sněhové podmínky a nádherné slunečné počasí, doporučujeme přibalit si opalovací krém.

Skiareál Lipno

Otevřeno je skoro 10 km sjezdových tratí na kterých leží kombinace 40 – 80 cm technického a přírodního sněhu. V provozu jsou všechny lanovky včetně tří pojízdných koberců v dětském výukovém hřišti Fox park. Otevřeno je každý den od 8:30 do 16:00, večerní lyžování pak od 18:00 do 21:00.

Skiareál Hochficht

V provozu jsou všechny lanovky a přes 20 km sjezdovek, na kterých leží vrstva 60-90 cm technického sněhu. Lyžuje se denně od 8:30 do 16:00, večerní lyžování pak od 17:00 do 20:30 (každou středu a pátek). Restaurace, škola i půjčovna jsou otevřeny denně.

Skiareál Sternstein

Nejmenší lyžařský areál na Lipně je také v plném provozu a skvělé formě, otevřeny jsou všechny sjezdovky (přes 5 km) a lanovky. Výška sněhu je 35-45 cm. Lyžuje se denně od 8:30 do 16:15.

Bruslení na zamrzlém Lipně

Ledová magistrála bohužel stále není v provozu, pro masové bruslení ještě není tloušťka ledu dostatečná. Bruslí se na upravených okruzích v Lipně nad Vltavou a Frymburku, dbejte ale zvláštní opatrnosti a nevstupujte na neupravenou plochu, kde tloušťka ledu kolísá a je nebezpečná.

zdroj: Lipnoservis, Hochficht.at, Sternstein.at