Lipno.cz » Aktuality » Na Lipno se vrací bruslení

Na Lipno se vrací bruslení

Vytisknout   Odeslat emailem   Sdílet   Velikost textu A A A

Po měsíčním čekání a nepříliš nadějných vyhlídkách se na zamrzlou hladinu Lipna vrací bruslaři. Díky mrazům posledních dní se tloušťka ledové plochy dostala na bezpečnou úroveň pro její úpravu. Prozatím je upraven okruh u Lipna nad Vltavou o délce 2,5 kilometrů, v následujících dnech by se mělo pracovat na jejím rozšíření s nadějí, že se dráhu při setrvání současného mrazivého počasí podaří protáhnout až do Frymburku v celé její rekordní délce (tj. 10 922 metrů) do začátku jarních prázdnin. Uváděná tloušťka ledu je 17 až 20 centimetrů.

Bruslit se dá také u Horní Plané, kde je upravena přibližně čtyřkilometrová dráha přes Jenišov do Hůrky. Doporučuje se držet pouze upravených tras.

 

Aktuální stav ledové plochy k 4.2.2011: počasí nám letošní zimu moc nepřeje, bohužel přišla další prudká obleva, která se podepsala na kvalitě ledové plochy. Hlavní trasa bruslařské dráhy z Frymburku do Lipna nad Vltavou je stále otevřená a bezpečná, led na ní ovšem není nejlepší. Ostatní okruhy dráhy byly z bezpečnostních důvodů zavřeny. Důrazně se doporučuje držet se pouze upravené a proměřené trasy dráhy. Předpověď počasí pro další dny bohužel naznačuje další oteplování, dokonce až na 11°C, což pro bruslařskou dráhu nejsou vůbec pozitivní zprávy.

Sledujte novinky a zajímavost z Lipna na našem Facebooku, včetně aktuálních fotografií z dnešní úpravy bruslařské dráhy a bruslení - www.facebook.com/Lipno.cz.